Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Odmrażanie” polskiego sportu po epidemii ma się rozpocząć od otwarcia boisk na świeżym powietrzu, wynika z nieoficjalnych doniesień Polsat News. W dalszej perspektywie mają być otwarte siłownie i kluby fitness. Ekstraklasa ma ruszyć w drugiej połowie lipca na przełomie maja i czerwca. Na samym końcu ruszą imprezy masowe.

Plan “odmrożenia” polskiego sportu po epidemii koronawirusa ma zostać zaprezentowany przez rząd premiera Morawieckiego w najbliższą sobotę. Taką informację podał dziś Polsat News. Będzie on składał się z 5. etapów. Przy czym tym pierwszym etapem, było otwarcie lasów i parków.

I ETAP: lasy i parki

Ten etap został już wdrożony. Od 20 kwietnia zostały otwarte parki, lasy i bulwary.

II ETAP: infrastruktura o charakterze otwartym + reżim sanitarny (4 maja)

[Update: 25.04.2020] Na konferencji prasowej w dniu 25 kwietnia premier Morawiecki poinformował, że II etap wejdzie w życie w dniu 4 maja.

Otwarte zostaną boiska szkolne, Orliki, stadiony, korty tenisowe, pola golfowe, stadniny koni, tory gokartowe i otwarte strzelnice.

Na obiektach tych maksymalnie może przebywać 5 osób. Będzie istniała konieczność zachowania dystansu, zasłaniania twarzy (maseczki), weryfikacji uczestników wchodzących na obiekt, dezynfekcji rąk na wejściu oraz brak możliwości korzystania z szatni.

III ETAP: hale sportowe + reżim sanitarny

Otwarte zostaną sale i hale sportowe. Ma to nastąpić w “dalszej perspektywie”.

Z obiektów tych maksymalnie mogą korzystać 5-osobowe grupy. Będzie obowiązek weryfikacji osób korzystających, dezynfekcji rąk i dezynfekcji sprzętu.

IV ETAP: infrastruktura zamknięta, zawody do 50 osób

W “dalekiej perspektywie” zostaną otwarte siłownie, kluby fitness, kluby taneczne, baseny, kręgielnie, kluby sportów walki, skateparki, parki trampolin i ściany wspinaczkowe.

Dodatkowo w tym etapie, będzie możliwość organizacji zawodów na świeżym powietrzu do 50 osób, ale bez udziału publiczności. Warto przy okazji zauważyć, że w przedstawionym 16 kwietnia rządowym planie otwierania gospodarki, organizacja wydarzeń do 50 osób była w etapie III, a siłownie miały być otwarte w etapie IV. Pytanie tylko, czy plan otwierania sportu oznacza opóźnienie tych pierwszy, czy może wcześniejsze otworzenie tych drugich?

W tym etapie również ma obowiązywać reżim sanitarny. Konieczna będzie weryfikacja uczestników, ograniczenie ich liczby, zakrywanie twarzy, dezynfekcja sprzętu i rąk oraz dystans społeczny.

V ETAP: imprezy masowe

Możliwość organizacji imprez masowych wejdzie w “odległej perspektywie czasowej” i ma mieć miejsce “nowym reżimie sanitarnym”.

 

[Update: 25.04.2020] Na konferencji prasowej w dniu 25 kwietnia premier Morawiecki poinformował, że rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy rozpoczną się na przełomie maja i czerwca, natomiast od 4 maja zostaną wznowione treningi w kilkuosobowych grupach. Wcześniej Polsat News informował, że Ekstraklasa ruszy w połowie lipca.

 

Od Redakcji: Mając na uwadze podane przez Polsat News informacje, a także zestawiając je z wcześniejszym rządowym planem odmrażania gospodarki można przyjąć, że II etap odmrażania sportu zostanie uruchomiony 4 maja, a IV etap mógłby ruszyć na przełomie maja i czerwca br. Na imprezy masowe trzeba będzie chyba poczekać do końca wakacji.

Fot. pexels

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany