Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W oczekiwaniu na faktyczny start sezonu biegowego w Polsce, co w praktyce będzie mieć miejsce w kwietniu, prezentujemy kolejną porcję przeszkodowych newsów. Zapraszamy do lektury.

Polacy jadą po rekord świata na torze OCR100M

Światowa federacja nie uznała rekordów wykręconych na torze OCR100M podczas Mistrzostw Polski OCR 2021 w Kutnie. No to Polacy lecą na Filipiny pobić rekord świata. I wszystkie inne rekordy na torze OCR100. Łącznie z Rekordem Guinnessa. Dokładnie to leci Jakub Zawistowski i Przemysław Jańczuk. Zawody odbędą się w dniach 9-10 kwietnia 2022 roku.

Obecnie rekordzistą świata na torze OCR100M jest Kevin Pascua z czasem 29,92 sek., a wśród kobiet rekord świata należy do Rochelle Suarez i wynosi on 49,70 sek. A tak wygląda tor przeszkód na Filipinach:

Zobacz: Skandal! World OCR nie uznał rekordu Polaków, a sami mają dużo za uszami

 

Survival Race Kids Tour 2022

Survival Race ponownie rusza w Polskę z biegami dla dzieci. Cykl wystartuje 2-3 maja, a zakończy się w weekend 1-2 października 2022 roku. Survival Race odwiedzi 18 miast w całej Polsce, gdzie zorganizuje łącznie 24 wydarzenia biegowe.

Zobacz: Survival Race rusza w Polskę z biegami dla dzieci

 

Jańczuk i Burs wygrywają zawody Ninja Series

W ostatni weekend w miejscowości Błonie niedaleko Warszawy zostały zorganizowane pierwsze w 2022 roku zawody Ninja Series. Impreza stała zarówno na wysokim poziomie sportowym, jak i organizacyjnym. Wśród mężczyzn najlepszy był Przemysław Jańczuk, a wśród kobiet Klaudia Burs. Oboje wywodzą się z OSPRO.

Kobiety – OPEN:

  1. Klaudia Burs
  2. Katarzyna Jonaczyk
  3. Carolina Filipek

Mężczyźni – OPEN:

  1. Przemysław Jańczuk
  2. Michał Grochoła
  3. Kacper Gazurek

Pełne wyniki zawodów można znaleźć na profilu facebookowy Ninja Series.

Zobacz: Ninja Series – The Cosmic Adventure: odliczamy godziny do startu

 

World Series w Europie 

Jest już ogłoszony pierwszy europejski bieg w ramach projektu World Series. W Holandii będzie to bieg YU MAN RACE. Bieg zaplanowany jest w weekend 27-28 sierpnia 2022 roku.

World Series to nowy projekt FISO. Każdy kraj członkowski wskazuje jeden bieg, który jednocześnie będzie biegiem World Series. Te bieg będzie dawał kwalifikację do serii World Cup. Kwalifikować będzie się 4 mężczyzn i 4 kobiety oraz po 10 najlepszych biegaczy obu płci w kategoriach wiekowych. World Cup to natomiast będą biegi, podczas których będzie można zdobyć kwalifikację do finału World Cup i Mistrzostw Świata OCR.

Grafika: FB OCR Polska

My dalej czekamy, aż OCR Polska ogłosił który polski bieg będzie zaliczany do World Series. Gdybyśmy mieli obstawiać to chyba postawilibyśmy na Barbariana. A Wy?

 

3x Last Man Standing

We wtorek telewizja Polsat wyemituje już 5. odcinek 5. sezonu Ninja Warrior Polska. Gratką tego odcinka będzie pojawienie się w nim najlepszych uczestników trzech pierwszych edycji programu. Trzech zdobywców tytułu Las Man Standing. Z torem przeszkód zmierzą się: Jakub Zawistowski, Robert Bandosz i Sebastian Kasprzyk. Wcześniej do finału awansował natomiast Igor Fojcik, najlepszy zawodnik 4. sezonu Ninja Warrior Polska i jedyny Polak, który miał możliwość zmierzenia się z legendarną Górą Midoriyama.

Zobacz: 1 marca wraca Ninja Warrior Polska, wielki pojedynek Last Man Standing

 

Runmageddon opowie o planach na 2022 rok

Runmageddon zaprasza 31 marca na konferencję prasową przed kwietniowym biegiem we Wrocławiu, podczas której dodatkowo podsumuje ostatnie lata w biegach przeszkodowych i przedstawi plany na rok 2022.

Runmageddon rozpoczął sezon 2022 styczniowym biegiem na terenie Twierdzy Modlin. Drugi bieg zaplanowany jest 9 kwietnia we Wrocławiu. Dotychczas ten największy organizator biegów OCR w Polsce ujawnił lokalizację 9 swoich tegorocznych eventów. Największą niespodzianką był chyba październikowy Runmageddon w Szczecinie.

Zobacz: 31 marca Runmageddon odsłoni karty na sezon 2022

 

Spartan National Team Poland

Spartan przedstawił National Team Poland. W skład drużyny narodowej wchodzą: Agata Pietroszek, Marcin Ćwirzeń, Emil Kaczor i Zbigniew Ziober. Gratulacje.

Grafika: FB Spartan Race Poland

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany