Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Sezon AD 2018 w biegach z przeszkodami powoli zbliża się do końca. Czas więc zaplanować pierwsze starty w 2019 roku. Szczególnie, że organizatorzy ogłosili już łącznie 16 terminów. Z czego sam Runmageddon aż pięć. Pierwsze daty podał też Barbarian Race i Survival Race.

Mamy dopiero początek października, ale kalendarz biegów z przeszkodami na 2019 rok powoli się zapełnia. Zważywszy, że często są to wydarzenia dwudniowe, więc takie wcześniejsze planowanie pozwala bezproblemowo zgrać udział w biegu chociażby z krótkim urlopem.

Runmageddon się rozpędza

Najwięcej, bo aż pięć terminów, zaklepał Runmageddon. Nic dziwnego. To największy cykl biegów z przeszkodami w Polsce. Sezon 2019 zapewne wystartuje już w styczniu. Podejrzewamy, że podobnie jak w tym roku, będzie to mieć miejsce w Warszawie.

Pierwszym przyszłoroczny Runmageddonem na który już można się zapisać odbędzie się na Dolnym Śląsku. Uczestnicy zmierzą się z przeszkodami w dniach 13-14 kwietnia, czyli na tydzień przed Świętami Wielkanocnymi.

Kolejne w kolejce są majowe biegi w okolicach Krakowa (11-12 maja) oraz Warszawy (25-26 maja). Wcześniej mamy jeszcze długi majowy weekend. Z pewnością Runmageddon go zagospodaruje. Tym razem nie będą to Myślenice.

Na początku czerwca impreza spod znaku “końca nudnych biegów” zawita do Trójmiasta (8-9 czerwca). W pierwszy weekend wakacji, który też będzie długim weekendem (z uwagi na Boże Ciało), będzie można pobiegać w Wielkopolsce (22-23 czerwca). Najpewniej będzie to Poznań.

Powyższe zestawienie to niespełna jedna trzecia wszystkich runmageddonowych eventów. Można oczekiwać, że w 2019 nie będzie ich mniej niż w tym roku, czyli minimum 17.

Czerwcowe biegi

Pierwsze terminy biegów ujawnił Barbarian Race i Survival Race. Obie imprezy będą ze sobą konkurować. W dniach 1-2 czerwca barbarzyńcy pobiegną w Wiśle, gdzie prawdopodobnie odbędą się również dobrze przyjęte przez zawodników Mistrzostwa Polski w biegu na skocznię. W ten sam weekend survivalowcy będą ścigać się w Poznaniu.

W czerwcu, który tradycyjnie jest dość mocno biegowo obsadzonym miesiącem, będzie można jeszcze wziąć udział w Formoza Challenge w Obornikach (8-9 czerwca), Armageddon Challenge w Janowcu nad Wisłą (22 czerwca) i w II edycji Raptor Run w Bałtowie (29 czerwca).

(Aktualizacja kalendarza: 12 października 2018)

Mistrzostwa Europy i Świata OCR

Omawiając przyszłoroczny kalendarz nie można zapominać o dwóch ważnych, a dla zawodników startujących w serii Elite z pewnością najważniejszych datach. W dniach 28-30 czerwca 2019 roku w Gdyni odbędą się Mistrzostwa Europy OCR. Natomiast na 9-11 sierpnia zaplanowane są Mistrzostwa Świata OCR organizowane przez FISO (Międzynarodowa Federacja Sportów Przeszkodowych – Fédération Internationale de Sports d’Obstacles – FISO). Odbędą się one w Szwajcarii.

Dużo wolnych terminów

Wielu dużych organizatorów biegów z przeszkodami wciąż jeszcze nie ujawniło swojego kalendarza na 2019 roku. Do 15 października powinniśmy poznać terminy (i ilość), robiącego w tym roku dużą furorę, biegu Adrenaline Rush w Radotkach koło Płockach. W listopadzie zrobi to Terenowa Masakra. W tym samym miesiącu spodziewamy się dat i lokalizacji imprez Barbariana Race. Hunt Run zapowiada, że poda termin “prawdopodobnie jeszcze w tym roku”.

Patrząc na kalendarz jest jeszcze dużo atrakcyjnych dat z punktu widzenia organizatorów i uczestników. Z pewnością jest nią długi majowy weekend. W przyszłym roku dzień 1 maja wypada w środę. Do zagospodarowania jest więc okres pomiędzy 1 a 5 maja. Oczywiście, jeżeli ktoś nie boi się konkurencji Runmageddonu. Ale wystarczy wybrać inną lokalizację i sukces frekwencyjny murowany.

Kolejną fajną datą jest długi weekend z Bożym Ciałem (20-23 czerwca). Szczególnie, że jest to też pierwszy weekend wakacji. Mając jednak na uwadze, że tydzień później odbędą się Mistrzostwa Europy OCR, termin ten raczej dedykowanych jest dla biegów o bardziej rozrywkowym charakterze. Zawodnicy z Elity z pewnością nie będą już wtedy startować.

W wakacje ciekawą datą jest sierpniowy długi weekend (15-18 sierpnia). To dobry okres na organizację Hunt Runa w Białce Tatrzańskiej. Wtedy udział w tym biegowym festiwalu można zgrać z krótszym lub dłuższym wyjazdem urlopowym. Tradycyjnie też w wakacje można się spodziewać mocno “obstawionego” ostatniego weekendu sierpnia.

Ostatnia wartą wspomnienia datą jest drugi weekend listopada (9-11), który z uwagi na Święto Niepodległości, przeciąga się na poniedziałek. To dobra moment na zakończenie biegowego sezonu. Ciekawe, czy właśnie w tę datę będzie celował Runmageddon?

2 komentarze

  1. Adam Nowak

    UWAGA: w dniu 12 października 2018 dokonaliśmy aktualizacji grafiki zawierającej ogłoszone terminy biegów z przeszkodami na 2019 rok. Dodaliśmy m.in. Survival Race, Destroyer Race i Bieg Hutnika.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany