Jesienią 2020 roku telewizja Polsat pokaże drugą edycję, znanego na całym świecie sportowego show, Ninja Warrior. Castingi do programu już trwają. A co jeszcze o nim wiemy?

 

Trwają castingi do 2. edycji Ninja Warrior Polska

Odbyły się już dwa castingi do 2. edycji Ninja Warrior Polska. Pierwszy miał miejsce w dniach 9-10 czerwca, a drugi 25-26 czerwca. Oba odbyły się w klubie Extreme Warrior Park w Piasecznie. Casting składał się z testu sprawnościowego oraz rozmowy z producentami programu.

 

Ninja Warrior Polska jesienią w Polsacie

Ninja Warrior Polska zagości w jesiennej ramówce Polsatu. Tak podają branżowe media, taki termin wynika z harmonogramu castingów i taki termin pada w przesłanych materiałach prasowych.

W 2019 roku pierwszy odcinek sportowego show został pokazany we wtorek 3 września, o czym Polsat oficjalnie poinformował w sierpniu. Gdyby wtorkowy termin emisji został utrzymany, to w 2020 roku program będzie miał premierę 1 lub 8 września.

 

Karolina Gilon nową prowadzącą

Karolina Gilon będzie gospodynią kolejnej edycji show. Tym samym zastąpi ona Aleksandrę Szwed. Karolina Gilon to uczestniczka Top Model, prowadząca programy DeFacto i Druga Twarz, a obecnie polsatowskie reality show “Love Island. Wyspa Miłości”.

 

Stały skład komentatorski

W drugim sezonie Ninja Warrior Polska, tak jak poprzednio, pojawi się dwójka komentatorów: dziennikarz i komentator Polsat Sport Jerzy Mielewski oraz zawodnik MMA Łukasz “Juras” Jurkowski.

 

Zasady się nie zmieniają

Główne zasady programu pozostają takie same. Program podzielony jest na 3 etapy: eliminacje, półfinały i finał. Każdy z uczestników ma tylko jedną próbę przejścia toru przeszkód. Uczestnicy nie mają możliwości trenowania na torze. Więcej szczegółów w artykule: To powinieneś wiedzieć o programie Ninja Warrior Polska!

 

Nagroda dla zwycięzcy

Na zwycięzcę programu, pierwszego polskiego „wojownika ninja”, czeka w 2020 roku nagroda w wysokości 150 tys. zł.

Nagrodę i tytuł „Ninja Warrior” zdobędzie ten zawodnik, który w najkrótszym czasie, a jednocześnie mieszcząc się w limicie, zdobędzie legendarną Górę Midoriyama. Czyli pokona ostatnią przeszkodę finału, jaką jest wspinaczka po długiej linie. W 2019 roku lina liczyła 23 metry, a zawodnik miał na to 45 sekund. Wtedy żadnemu z uczestników nie udało się dojść do czwartego etapu finału.

 

Ogromny progres zawodników

Obserwując w social mediach niektórych uczestników, którzy pojawili się w pierwszym sezonie Ninja Warrior Polska, da się zauważyć ich ogromny progres w pokonywaniu przeszkód. Dlatego pod tym względem, tegoroczna edycja show będzie już stać na o wiele wyższym poziomie.

Fot. Polsat, Krystian Szczęsny

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Zmierz się z naszym extremalnym quizem o Ninja Warrior Polska.