Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Już 15 grudnia w niemieckim Obersdorfie odbędą się zawody Red Bull All In. To bieg z przeszkodami rozgrywany w systemie pucharowym. Na listach startowych sporo znanych OCR-wych nazwisk.

Po sukcesie Red Bull 400, czyli rozgrywanych na całym świecie 400-metrowych biegów na skocznię, marka z bykiem w logo postanowiła zorganizować bardzo podobne zawody w biegach z przeszkodami.

15 grudnia w Obersdorfie, wokół mamuciej skoczni narciarskiej Heini-Klopfer-Skiflugschanze, zostaną rozegrane zawody Red Bull All In. To bieg na dystansie 2,5 km z 15 przeszkodami i 200-metrowym podbiegiem pod skocznię. Jakie przeszkody czekają na uczestników? Całkiem wymagające. Np. 8-metrowy multirig składający się z lin i kółek gimnastycznych, wspinanie się na 4-metrowy pal, przeszkoda mentalna, czy Stairway To Heaven (Stair Ladder) znany z wielu biegów OCR.

Zawody przyciągnął sporą liczbę znanych nazwisk w świecie biegów z przeszkodami. Na listach startowych znajduje się m.in. Zuzana Kocumová, Peter Žiška, Janka Pepová, Michal Rajniak, Leon Kofoed, Rick Urban, Joanna Żukowska-Kasprzyk i Stefano Colombo.

W Red Bull All In wystartuje 500 osób. Zawody będą rozegrane w systemie pucharowym. Uczestnicy startować będą w falach z podziałem wg płci. Po pierwszej rundzie odpadnie połowa mężczyzn i 33 proc. kobiet. Do kolejnej rundy przejdzie 20 najlepszych mężczyzn z każdej fali i 15 najlepszych kobiet, a także odpowiednio 40 i 15 tzw. szczęśliwych przegranych. W drugiej zostanie wyeliminowanych 85 proc. mężczyzn i połowa kobiet. W efekcie w wielkim finale wystartuje po 30 zawodników obojga płci.

Na zwycięzców czekają wysokie nagrody pieniężne. Za zajęcie pierwszego miejsca zawodnik otrzyma 2000 euro (ponad 8500 zł), za drugie miejsce zainkasuje 1000 euro, a zdobywca miejsca trzeciego wyjedzie z Obersdorfu bogatszy o 500 euro.

Koszt uczestnictwa w Red Bull All In to 49 euro. Niestety pakiety startowe, podobnie jak w przypadku wspomnianego Red Bull 400, rozeszły się jak przysłowiowe “ciepłe bułeczki”. W sumie trudno się dziwić. To dość interesująca propozycja dla miłośników biegów z przeszkodami.

Fot. redbull.com

Czytaj także: W sierpniu Red Bull 400 w Zakopanem, właśnie ruszyły zapisy

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany