Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Podczas II Gali Mistrzów Biegów Przeszkodowych “Orły OCR 2018” w Płocku mocno nadstawialiśmy uszy, żeby dowiedzieć się jakie niespodzianki organizatorzy biegów z przeszkodami planują na ten rok. A planują ich sporo. Poniżej przedstawiamy te naszym zdaniem najciekawsze.

Runmageddon w Lublinie, Rzeszowie i Szczecinie?

Przy okazji prezentacji biegów Ligi OCR Polska dowiedzieliśmy się, że w dniach 20-21 lipca br. planowany jest Runmageddon w Lublinie lub Rzeszowie, a w dniu 3 sierpnia w Szczecinie. Z docierających do nas informacji wynika, że w tym pierwszym przypadku bardziej prawdopodobny jest Lublin niż Rzeszów.

Nowe combosy na biegu Runaway

W tym roku na biegu Runaway zadebiutują nowe przeszkody. Będzie to m.in. 12-metrowy multirig i 9-metrowy low rig. Runaway pracuje też nad nową formuła Runaway Turbo, która póki co jest owiana tajemnicą.

Nowe przeszkody na Barbarianie

Nowe przeszkody o tajemniczych nazwach “Ding Dong”, “Cyklus” i “Zapadka” zadebiutują w tym roku na trasach Barbarian Race.

Ponad 63 tys. Spartan w 2018 roku

W sezonie 2019 w regionie CEU odbędzie się łącznie 15 eventów (w tym 2 w Polsce) pod szyldem Spartana. Będzie to w sumie 15 biegów na dystansie Sprint, 11 na dystansie Super, 5 na dystansie Beast i jeden Spartan Ultra (w Krynicy). W 2018 roku we wszystkich Spartanach w regionie CEU wzięło udział ponad 63 tys. uczestników. W tym roku Spartan liczy, że będzie to 70 tys.

Jesienny edycja Tough Mudder w Polsce

Na przełomie III i IV kwartału br. odbędzie się druga edycja, debiutującego 29 czerwca w Polsce, biegu Tough Mudder. Dostępne będą dwie formuły: 5 km (bez pomiaru czasu) i Classic (12-16 km z pomiarem czasu). Pytanie, czy Tough Mudder w Polsce powtórzy sukces jaki odniósł w Niemczech, gdzie w 2018 roku wzięło w nim udział 100 tys. osób?

Ninja Track, sztafeta narodowa i KIDS-y podczas Mistrzostwa Europy OCR

Bazą Mistrzostw Europy OCR 2019 będzie Narodowy Stadion Rugby w Gdyni przy ulicy im. Kazimierza Górskiego 10. Pierwszy raz w historii mistrzostwa będą wydarzeniem 4-dniowym. Nie będzie długich combosów (jak to miało miejsce w Danii). W Gdyni zadebiutuje nowa sprinterska formuła Ninja Track, ale też nowością będzie rywalizacja sztafet narodowych i zawody dla dzieci w formule KIDS.

Mistrzostwa Polski OCR w Radotkach

We wrześniu dniach 14-15 września (z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że podana na Gali w Płocku data jest nieaktualna, negocjacje co do nowego terminu trwają) w Radotkach niedaleko Płocka odbędą się Mistrzostwa Polski OCR 2019. W odróżnieniu od poprzednich mistrzostw, oddzielnie będą nagradzane kategorie Elite i Age Group. Podczas mistrzostw zostaną również wręczone nagrody dla najlepszych zawodników Ligi OCR Polska 2019. Organizatorzy ponadto rozważają wprowadzenie formuły Ninja Track.

Geograficznie mistrzostwa w tym roku przesuwają się na południe. Czy to oznacza, że za rok zostaną one zorganizowane w okolicach Krakowa lub gdzieś w górach?

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany