Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Zapisy na bieg Runaway w Pępowie wystartowały 16 grudnia. Sam bieg odbędzie się w weekend 18-19 czerwca 2022 roku. Do wyboru są trzy dystanse: 3 km, 6 km i 10 km. W biegu z przeszkodami będą mogły sprawdzić się również dzieci w wieku od 4 do 13 lat.

Runaway to bieg doceniany i lubiany przez zawodników Elite, ale wystartować w nim może każdy. Oczywiście startując w dedykowanej dla siebie formule. W tym przypadku będzie to 3-kilomentorwa formuła For Fun.

Ta formuła, jak zapewniają organizatorzy, to “czysta zabawa dla początkujących, chcących się zintegrować oraz odreagować od codzienności swoich obowiązków po prostu dobrze się bawić. W tej formule nie ma żadnych kar, zawodnik decyduje którą przeszkodę pokonuje. Liczy się dobra zabawa, atmosfera i wspomnienia z wydarzenia”.

Dla biegaczy chcących się ścigać i szukających wyzwań, dedykowana jest 10-kilomentrowa formuła Elite. Szczególnie, że organizator docenił najlepszych zawodników.

W kategorii Elite zostanie nagrodzonych 10 najlepszych kobiet oraz mężczyzn. Otrzymają oni wyjątkowe statuetki, a najlepsza trójka dodatkowo nagrody pieniężne. Będą kategorie wiekowe. Ci zawodnicy również zostaną nagrodzeni statuetkami.

Nowością będzie to, że Runaway Pępowo będzie miał rangę Mistrzostw Polski Marki Runaway. Będą to pierwsze takie mistrzostwa w historii tego biegu. Mistrz i mistrzyni mogą liczyć na dodatkowe nagrody.

Na tę chwilę nie ma decyzji, czy Runaway Pępowo będzie biegiem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy OCR w 2023 roku. Wszystko natomiast wskazuje na to, że nie będzie to bieg w ramach Ligi OCR 2022. Jak nas poinformowali organizatorzy, obecne warunki uczestnictwa w lidze im po prostu nie odpowiadają.

Pośrednią formułą między For Fun i Elite jest Open. W 2022 roku nowością będą Mistrzostwa Powiatu Gostyńskiego. Startujący w nich zawodnicy będą mieli jedno podejście do przeszkody, ale z możliwością wykonania rundy karnej, gdy nie uda się pokonać przeszkody.

Zapisy na Runaway wystartowały 16 grudnia a zakończą się 15 czerwca 2022 roku. Ceny pakietów zawierających torbę sportową startują od 109 zł w przypadku formuły For Fun, od 139 zł dla Open i 169 zł dla Elite. Za pakiet na Runaway Junior trzeba zapłacić 59 zł. Znajdzie się w nim koszulka.

I Mistrzostwa Polski Marki Runaway to nie jedyna nowość, jaka pojawi się w przyszłym roku w Pępowie. Organizatorzy wręcz zapowiadają, że to będzie “rok nowości”. Na trasach Runaway mają m.in. pojawić się nowe przeszkody.  Już nie możemy się doczekać, kiedy je Wam opiszemy.

Fot. Runaway / Wojciech Przybył

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany