Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W maju została powołana do życia spółka Runmageddon S.A., której głównym celem jest wyjście największej w Polsce serii biegów z przeszkodami poza granice i zagraniczna ekspansja marki Runmageddon. W projekt zaangażowany jest m.in. Robert Korzeniowski. Już niedługo każdy będzie mógł stać się akcjonariuszem w nowej spółce.

Runmageddon – marka ekstremalnych biegów z przeszkodami – każdego roku zyskuje na popularności i zachęca do startu coraz większą grupę Polaków. W maju została powołana do życia spółka, która ma być krokiem w kierunku zagranicznej ekspansji Runmageddonu. Środki na to mają pochodzić z planowanej sprzedaż akcji.

W 2014 roku Jaro Bieniecki, pomysłodawca Runmageddonu powołał do życia spółkę Extreme Events, która do dnia dzisiejszego organizuje najbardziej ekstremalne oraz najpopularniejsze w Polsce biegi z przeszkodami.

Po 5 latach swojej działalności Runmageddon stanowi 65% udziału w rynku biegów OCR w Polsce oraz jest jednym z liderów wśród organizatorów tego typu eventów w Europie. Od początku jego istnienia, w ekstremalnych biegach z przeszkodami udział wzięło 200 tysięcy uczestników, którzy z pasją i radością podjęli się tego wyzwania.

Od dwóch lat, funkcjonuje też nowa marka Runmageddon Global, pod egidą której organizowane są spektakularne wydarzenia sportowe w Maroku na Saharze i w Gruzji w górach Kaukaz.

W związku z rozwojem Runmageddonu, a także jego ekspansją na rynki zagraniczne została założona nowa spółka, tym razem akcyjna, której misją będzie wyjście na rynki zagraniczne oraz budowanie tam przewagi konkurencyjnej. Celem Runmageddon S.A. będzie implementacja ekstremalnych eventów w krajach ościennych w formie franczyzy, czy też akwizycji, czyli tzw. sprzedaż know-how partnerom z Europy.

Marka Runmageddon zaznaczyła już swoją obecność w Polsce. Teraz przyszedł czas na kolejny krok, na przemyślaną ekspansję zagraniczną. Chcemy otwierać nowe wydarzenia poza Polską na zasadzie współpracy z naszymi organizacyjnymi odpowiednikami. Jednak to, co najważniejsze, zależy nam na budowaniu przyszłości firmy razem z Runmageddończykami, a także osobami, które tak jak my patrzą odważnie w przyszłość i rozumieją przesłanie naszej marki

– mówi prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki.

Przy nowej spółce powołano także Radę Nadzorczą składającą się z ekspertów z branży sportu, biznesu i marketingu. W rozwój Runmageddon S.A zaangażowane są takie osoby jak: mistrz olimpijski Robert Korzeniowski, dziennikarz i promotor sportu Marek Tronina, biznesmen Daniel Lewczuk, trenerka biznesowa Beata Kapcewicz, CFO Runmageddon Marek Podgórski oraz prezes agencji marketingowej Rafał Romaniuk.

Środki na zagraniczną ekspansję mają pochodzić ze sprzedaży akcji przez nową spółkę. Od pewnego czasu trwają przygotowania do tej operacji, ale Runmageddon wciąż nie ujawnia żadnych szczegółów. Ogranicza się jedynie do kampanii informującej o ofercie publicznej akcji Runmageddon S.A., promując ją hasłem “Twórz razem z Nami sukces Runmageddonu i korzystaj z niego!”.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

(na podstawie materiału prasowego)

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany