Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W sobotę 9 lutego w Płocku odbyła się II Gala Mistrzów Biegów Przeszkodowych „Orły OCR 2018”, podczas której to uroczystości Stowarzyszenie OCR Polska podsumowało rok 2018 w biegach z przeszkodami, przedstawiło plany na przyszłość, a także wręczyło nagrody dla najlepszych biegaczy w rankingu OCR Polska, Lidze OCR 2018 i w zorganizowanym wśród zawodników plebiscycie.

W pięknych wnętrzach, założonego w 1180 roku, Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku, odbyła się II Gala Mistrzów Biegów Przeszkodowych “Orły OCR 2018”. Organizatorami gali było Stowarzyszenia OCR Polska i Adrenaline Rush OCR. Udział tego drugiego nie był przypadkowy. To właśnie w Radotkach niedaleko Płocka, na terenach gdzie organizowany jest wysoko oceniany przez uczestników bieg Adrenaline Rush, odbędą się w dniach 14-15 września Mistrzostwa Polski OCR 2019.

Data mistrzostw nie była jedyną wiadomością jaką organizatorzy Gali podzieli się z licznie przybyłymi gośćmi. Poznaliśmy również szczegóły przygotowywanych przez OCR Polska Mistrzostw Europy OCR 2019 w Gdyni. Zostały ogłoszone terminy i nowe zasady biegów Ligi OCR 2019. Na forum zaprezentowały się ponadto dwie bardzo znane na świecie marki biegów z przeszkodami: Spartan i Tough Mudder. Ten ostatni przedstawił Adam Kszczot, jeden z najbardziej utytułowanych polskich biegaczy, który sam zainwestował w rozwój Tough Mudder w Polsce.

Gala Mistrzów Biegów Przeszkodowych przede wszystkim była okazją do podsumowania ubiegłego roku w polskich biegach z przeszkodami.

Rok 2018 był udanym rokiem. Pełnym wyzwań. Udało się zorganizować oficjalne Mistrzostwa Polski w biegach z przeszkodami. Pojechaliśmy dużą grupą na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata, gdzie zdobyliśmy worek medali. Tak, że uważam rok 2018 za bardzo udany – powiedział nam Jacek Kozicki, prezes Stowarzyszenia OCR Polska.

Z danych zebranych przez Stowarzyszenie wynika, że 2018 roku odbyło się 340 zawodów zaliczanych do biegów przeszkodowych (dane nie uwzględniają biegów lokalnych). Wystartowało w nich 24,7 tys. kobiet i prawie 54,2 tys. mężczyzn. Największą grupą wśród startujących są osoby w wieku 23-34 lata, a rocznikowo osoby w wieku dwudziestu siedmiu lat. OCR Polska posiada 2090 zarejestrowanych zawodników.

Główną częścią Gali było wręczenie nagród dla najlepszych zawodników Ligi OCR 2018, rankingu OCR Polska, a także w najbardziej emocjonującym dla wszystkich plebiscycie zorganizowanym wśród samych zawodników.

W ocenie zawodników najlepszym biegiem przeszkodowym w Polsce, już drugi rok z rzędu, był Barbarian Race, wyprzedzając Runmageddon i Adrenaline Rush. Objawieniem roku wśród biegów przeszkodowych debiutujących w 2018 roku został uznany Destroyer Race. Przeszkodowym objawieniem roku okazał się, dobrze znany z Mistrzostw Polski OCR w Gdyni, Invictus by Runaway. W głosowaniu na objawienie roku wśród zawodniczek OCR zwyciężyła Aleksandra Grobelna, a wśród zawodników Tomasz Oślizło. W kategorii najbardziej wartościowy fanpage wygrał „Trener Personalny – Jakub Zawistowski”, a w przypadku drużyn fanpage „xRunners”.

Najlepszy zawodniczka Ligi OCR 2018:

 1. Małgorzata Szaruga
 2. Izabela Frontczak
 3. Aleksandra Grobelna

Najlepszy zawodnik Ligi OCR 2018:

 1. Tomasz Krawczyk
 2. Sebastian Kasprzyk
 3. Tomasz Oślizło


Najlepsza drużyna kobieca Ligi OCR 2018:

 1. xRunners
 2. Husaria Race Team
 3. BeFit24Team

Najlepsza drużyna męska Ligi OCR 2018:

 1. Gorący Potok Team
 2. Socios Silesia
 3. xRunners

Najlepsza zawodniczka Rankingu OCR Polska:

 1. Beata Kuraś
 2. Natalia Żukowska
 3. Ola Grobelna

Najlepszy zawodnik Rankingu OCR Polska:

 1. Tomasz Oślizło
 2. Sebastian Kasprzyk
 3. Tomek Krawczyk

Podczas Gali przyznano również nagrody w kategoriach wiekowych. Po szczegóły odsyłamy na fanpage OCR Polska. Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom natomiast gratulujemy i życzy równie wielu sukcesów w 2019 roku.

Podziękowania należą się również dla całego Stowarzyszenia OCR Polska, za ogromny wkład w rozwój biegów przeszkodowych w Polsce, ich coraz większą profesjonalizację, promocję za granicą i integrację całego OCR-owego środowiska.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany