Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Nagrody pieniężne w Runaway, nowe zasady pokonywania przeszkód w Spartan Race, 12-godzinny Runmageddon, start Ninja Warrior Polska, nowość od Destroyer Race i wieści z przygotowań do Mistrzostw Polski OCR. O tym wszystkim przeczytacie w tym artykule.

WYSOKIE NAGRODY DLA ZWYCIĘZCÓW RUNAWAY

Łączna pula nagród podczas biegu z przeszkodami Runaway CITY Gostyń to 4 tys. zł. Organizatorzy uhonorują najlepszego zawodnika i zawodniczkę w kategorii Elite nagrodami pieniężnymi po 1000 zł. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymają po 600 zł. Nagroda za trzecie miejsce to 400 zł. Runaway CITY Gostyń odbędzie się 31 sierpnia.

 

II EDYCJA DESTROYER OBSTACLE COMPETITION

Druga edycja zawodów Destroyer Obstacle Competition odbędzie się 24 sierpnia na terenie Galerii Viktoria w Wałbrzychu. To zawody składające się z dwuetapowych eliminacji, półfinału i finału. Łącża one trening obwodowy (eliminacje) i przejście krótkiego toru składającego się z około 8 przeszkód. Zwycięzcą zostanie ten, kto w finale najszybciej pokona wspomniany tor przeszkód. Organizatorem zawodów w Wałbrzychu będzie Destroyer Race i sieć klubów fitness CityFit.

Pierwsza edycja Destroyer Obstacle Competition odbyła się 13 lipca br. w Mieroszowie. Na etapie eliminacji zawodnicy najpierw wykonywali pompki, podciągnięcia i skoki na skrzynię, a następnie zwisy i dipy.

 

NINJA WARRIOR POLSKA STARTUJE 3 WRZEŚNIA

Polska edycja znanego na całym świecie sprawnościowego show Ninja Warrior wystartuje 3 września. Przez 7 kolejnych wtorków widzowie telewizji Polsat będą mogli śledzić zmagania śmiałków na wymyślnym torze przeszkód. Program Ninja Warrior Polska poprowadzą: Aleksandra Szwed, Łukasz Jurkowski i Jerzy Milewski. Na zwycięzcę, oprócz wiecznej chwały (przez 22 lata legendarna Góra Midoryama została zdobyta tylko 7 razy), czeka też nagroda pieniężna w wysokości 150 tys. zł.

Więcej ciekawostek o programie Ninja Warrior, a przede wszystkim informacje o Ninja Warrior Polska, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

 

NOWE ZASADY NA BIEGACH SPARTAN RACE

Począwszy od 24 sierpnia Spartan zmienia zasady pokonywania niektórych przeszkód. I tak m.in. podczas wykonywania Atlas Carry nie będzie już trzeba robić 5. burpeesów. Trzeba będzie tylko przenieść kamienną kulę w jedną i drugą stronę.

Druga istotna zmiana dotyczy przeszkody Bucket Carry. Wiadro ze żwirem teraz będzie można nosić w dowolny sposób. Opisywane zmiany będą już obowiązywać podczas serii biegów Spartan Race w Krynicy w dniach 24-25 sierpnia.

 

RUNMAGEDDON 12H

Około 100 osób wystartuje 1 września w nowej 12-godzinnej formule Runmageddonu, która odbędzie się podczas Runmageddon Silesia w Kopalni Węgla Kamiennego “Knurów-Szczygłowice, Ruch Szczygłowice”. Zawodnicy będą rywalizować przez 12 godz. na trasie Classica, czyli na dystansie 12 km i 50 przeszkód. Bieg będzie się odbywał na zasadach Open. Dyrektor eventu Eryk Winiarski uważa, że najlepsi pokonają dystans Classica 5 razy:

Przewidujemy, że najlepsi zawodnicy w ciągu 12 godzin zdołają przebiec dystans Classic’a przynajmniej 5 razy. Większość uczestników podczas tego czasu zrobi 3 pętle.

 

MEDALE I PRZESZKODY MISTRZOSTW POLSKI OCR

Niespełna 4 tygodnie zostały do II Mistrzostw Polski OCR, które w tym roku odbędą się 7-8 września w Radotkach koło Płocka. Organizatorzy zaprezentowali nie tylko medale, ale też systematycznie informują o kolejnych biegach partnerskich, których przeszkody będzie można spotkać na trasie mistrzowskich dystansów. Będzie to: Runaway, Adrenaline Rush, Barbarian Race, Biegun i Vikings Run. W Radotkach ponadto pojawi się przeszkoda sygnowana przez Kasprzyk Construction, czyli związana z Sebastianem Kasprzykiem, ubiegłorocznym Mistrzem Polski na krótkim dystansie.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany