Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Na rok 2021 Runmageddon zaplanował łącznie 14 eventów w całej Polsce. Pierwszy odbył się w ostatni weekend lutego w Modlinie. Dziś poznaliśmy więcej szczegółów nt. kolejnych.

W weekend 27-28 lutego Runmageddon otworzył sezon biegowy 2021 w Twierdzy Modlin, gdzie można było zmierzyć się z formułami Intro (3 km + 15 przeszkód), Rekrut (6 km + 30 przeszkód) i Hardcore (21 km + 70 przeszkód). Do końca roku odbędzie się jeszcze 13 eventów. Właśnie poznaliśmy oficjalny kalendarz Runmageddonu na rok 2021.

Łącznie w 2021 roku będzie 12 Rekrutów, 10 Intro, 4 Nocne Rekruty, 4 biegi na dystansie Classic, 4 Hardcore, jeden Ultra i jeden bieg na 5 km, a także… dwa Finały.

Tu od razu warto wyjaśnić o co chodzi z tymi Finałami. Sprawa jest prosta. W drugi weekend maja w Poznaniu odbędzie się Finał Ligi Runmageddon Elite. Natomiast Finał Ligi Runmageddonu tradycyjnie będzie miał miejsce podczas ostatniego eventu, czyli w weekend 16-17 października 2021 roku.

Nie wszystkie lokalizacje jeszcze zostały ujawnione, ale części z nich możemy się domyślać.

I tak zaplanowany na 7 sierpnia Runmageddon na niespotykanym dystansie 5 km, jest odwołanym w 2020 roku przez pandemię biegiem Runmageddon Ostrołęka by Melvit. Lokalizacja pewnie będzie ta sama.

Tradycyjnie też Runmageddon jesienią zawita w okolice Warszawy. Postawilibyśmy na pierwszy weekend września.

Ostatnie Runmageddon, z uwagi na to, że jest tam formuła Hardcore, będzie prawdopodobnie miał górski charakter. Stawiamy, że to ponownie będzie Lesko.

Jedyne Ultra odbędzie się podczas zaplanowanego na 10-11 lipca Runmageddonu Karkonosze. Ten event zaplanowany jest w czeskich Karkonoszach. Gdyby jednak przez pandemię koronawirusa wciąż były problemy z przekraczaniem granicy to prawdopodobnie zostanie on przeniesiony na polską stronę Karkonoszy.

Nie będzie natomiast Runmagedonu w długi majowy weekend (1-3 maja). Wtedy wprawdzie w Czechach odbędzie się bieg Gladiator Race Milovice – Runmageddon edition (1-2 maja). Tyle tylko, że jest on w całości organizowany przez czeski Gladiator Race, a Runmageddon tylko wstawia niektóre swoje przeszkody. Stąd “Runmageddon edition”.

Oczywiście oprócz opisanych na grafice z kalendarzem biegów dla dorosłych, w większości przypadków będą uruchomione również formuły Kids i Junior dla młodszych biegaczy, czy rodzinna formuła Family. I tak np. wszystkie trzy formuły będą dostępne podczas czterech najbliższych eventów (Kraków, Poznań, Trójmiasto i Warszawa).

Wszystkie biegi organizowane przez Runmageddon, z lokalizacjami i formułami, znaleźć możecie w biegowym kalendarzu na eXtremalny.PL. Eventy te można wyselekcjonować korzystając z opcji “Tylko Runmageddon”.

 

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany