Sześciu zwycięzców z Power Tower, dwie kobiety i grupa czternastu pozostałych mocnych zawodników będzie walczyć w finale 7. sezonu Ninja Warrior Polska o tytuł pierwszego polskiego “Wojownika Ninja” i 150 tys. zł głównej nagrody. Już wiem, że to będzie niezwykle emocjonujący finał.

We wtorek 11 kwietnia 2023 roku telewizja Polsat wyemituje finałowy odcinek 7. sezonu Ninja Warrior Polska. W finale, który będzie składał się z 4 etapów, zobaczymy 24. najlepszych uczestników. W tej grupie znalazło się 6. zwycięzców rywalizacji na Power Tower, którzy do finału dostali się ze “złotym biletem”. To Damian Drzewiecki, Paweł Murawski (Last Man Standing z 6. sezonu), Jan Tatarowicz, Przemysław Jańczuk, Grzegorz Matyszewski i Przemysław Mikulewicz. Historia uczy, że to właśnie wśród tych zawodników może znajdować się przyszły zwycięzca programu.

 

…oraz 18 najlepszych zawodników z toru półfinałowego, z których 13. tor ten w całości ukończyło. Pierwszy raz w historii w finale zobaczymy również dwie kobiety: Carolinę Filipek i Katarzynę Jonaczyk. Jedna z nich, jeżeli równocześnie nie wygra całego programu, zdobędzie tytuł Last Woman Standing. To będzie też drugi raz, gdy w finale polskiej edycji sportowego show pojawi się kobieta. Pierwsza była Katarzyna Baranowska w finale 3. sezonu Ninja Warrior Polska.

 

W finale Ninja Warrior Polska uczestnicy najpierw będą mieli do pokonania składający się z 9 przeszkód pierwszy tor finałowy (Stage 1). Zwykle jest to przebudowany tor eliminacyjni i półfinałowy. Do dalszej części rywalizacji przejdą jednak tylko ci, którzy w określonym limicie czasu ukończą ten tor (zobacz: Wszystkie przeszkody pierwszego toru finałowego Ninja Warrior Polska 4).

W drugiej części finału, zawodnicy którzy do niej awansowali, będą mieli do pokonania 2 połączone ze sobą tory przeszkód: Stage 2 i Stage 3. Ten pierwszy składa się z 5 przeszkód i zawodnik ma określony czas na jego pokonanie. Jeżeli to mu się uda to od razu przechodzi na Stage 3, gdzie nie ma już limitu czasu, a ukończenie toru składającego się z 4 przeszkód, oznacza możliwość zmierzenia się z legendarną Górą Midoriyama (zobacz: Tak prezentuje się drugi tor finałowy Ninja Warrior Polska 4).

Ostatni etap finału (Stage 4) to wspinaczka po mierzącej 21 metrów linie. To właśnie Góra Midoriyama. Zawodnik ma 25 sekund na jej zdobycie.

Wtorkowy finał zapowiada się niezwykle emocjonująco. Producenci programu uchylili rąbka tajemnicy i w materiałach promocyjnych zdradzili, że pierwszy raz w historii polskiej edycji z Górą Midoriyama zmierzy się aż 2 zawodników. Co więcej, na opublikowanym filmie pokazano (zobacz screen niżej), że przynajmniej jeden z nich jest blisko wygrania programu, zostanie pierwszym polskim “Wojownikiem Ninja” i zgarnięcia 150 tys. zł głównej nagrody.

 

Fot. Polsat


Jeżeli zainteresował Cię temat Ninja Warrior zapraszamy do lektury innych artykułów nt. programu, jakie ukazały się na eXtremalny.PL od 2019 roku. Tu znajdziesz zestawienie tych najpopularniejszych: TOP10 najchętniej czytanych artykułów o Ninja Warrior na eXtremalny.PL.


Przeczytaj także: