Cztery sezony musieli czekać widzowie izraelskiej edycji Ninja Warrior na zdobywcę Góry Midoriyama i pierwszego “Wojownika Ninja” z tego kraju. Został nim Yuval Shemla. O tytuł walczyło aż 3 zawodników.

Yuval Shemla został pierwszym “Wojownikiem Ninja” z Izraela, pokonując w finale 4. sezonu Górę Midoriyama i… dwóch innych zawodników, którzy na nią również się wspinali.

W izraelskiej edycji programu ostatnia przeszkoda finału, czyli legendarna Góra Midoriyama, to mierząca 23 metry lina. Niezmiennie od pierwszego sezonu limit czasu na jej pokonanie wynosi 30 sekund. Przez trzy sezony nikomu nie udało się jej pokonać.

W 4. sezonie Ninja Warrior Izrael do finałowej przeszkody dotarło 3 zawodników. 23-letni Yuval Shemla, 21-letni Yogev Malka i 18-letni Ishay Halfon.

Halfon nie zdołał w limicie czasu wspiąć się na 23-metrową linę. Yogev Malka, który przez wielu był uważany za faworyta tej edycji programu, zrobił to w 29 sekund.

Yuval Shemla, który z Górą Midoriyama mierzył się już w poprzednich sezonach, zrobił to jednak w 26 sekund i to on wygrał program i został “Wojownikiem Ninja”.

4. sezon Ninja Warrior Izrael wystartował 15 grudnia 2021 roku, a drugi odcinek finałowy został wyemitowany w sobotę 5 marca 2022 roku. Program był nagrywany w porcie w Hajfie.

Fot. IG @yuval_shemla

Przeczytaj także: