Obywatele Unii Europejskiej mogą do 24 godz. podróżować do Czech z krajów niskiego ryzyka zachorowań bez wskazywania powodu – potwierdziła redakcji eXtremalny.PL Ambasada Polski w Pradze.

Przed zbliżającym się dużymi krokami biegiem Runmageddon Gladiator Race w czeskim Harrachovie (10-11 lipca), który zbiega się w czasie z mającą miejsce od 9 lipca zmianą zasad wjazdu do Czech, zapytaliśmy Ambasadę Polski w Pradze o to, czy dalej będzie możliwość wjazdu do Czech z Polski bez obostrzeń na krócej niż 24 godz.

Taką możliwość potwierdziła wicekonsul Katarzyna Rytko-Bednarek z Wydziału Konsularnego i Polonii Ambasady RP w Pradze. Poniżej treść przysłanego maila (i screen całości):

W uzupełnieniu do poniższego przesyłam podstawę prawną (pkt 10 b str. 4) obowiązującą od 9.07, która rzeczywiście wskazuje na to, ze obywatele UE do 24h mogą podróżować z krajów niskiego ryzyka zachorowania, a do 12h jechać tranzytem przez Czechy, bez wskazywania powodu określonego w pkt. III.9.

Z Ambasady Polski przyszedł również inny, wysyłany automatycznie mail, który informuje o zmianie zasad zasad podróżowania do Czech od 9 lipca. Zawiera on wszystkie informacje opublikowane już wcześniej na polskich stronach rządowych.

O  możliwość wjazdu na krócej niż 24 godz. zapytaliśmy również Ambasadę Czech w Polsce. Czekamy na odpowiedź. Jak tylko ją otrzymamy zaktualizujemy ten artykuł.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

Przeczytaj także: Jedziesz na Runmageddon do Czech? O tych dokumentach musisz pamiętać!