Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Znamy kolejnego “Wojownika Ninja” na świecie! To 25-letni René Casselly, który wygrał 6. sezon Ninja Warrior Germany. Potrzebował on 22 sekund, żeby zdobyć 20-metrową Górę Midoriyama. Nie był jedyny, któremu ta sztuka się udała. Zrobił to również Moritz Hans.

40-28-12-2-1… to nie wyniki losowania lotto, a statystyki finału 6. sezonu niemieckiej edycji Ninja Warrior. Finału, który z wielu powodów przejdzie do historii. Przede wszystkim jednak z uwagi na najszybszą na świecie wspinaczkę na Górę Midoriyama.

40 – w finale Ninja Warrior Germany 6 wystąpiło 40 uczestników, w tym jedna kobieta: Stefanie (Steffi) Noppinger. Wszyscy oni zmierzyli się ze Stage 1 (pierwszy tor finałowy), który składał się z 8 przeszkód, a limit toru wynosił 3 minuty i 15 sekund.

 

28 – aż 28 z 40 finalistów ukończyło pierwszy tor finałowy i zmierzyło się ze Stage 2.

 

12 – 12 z 28 zawodników ukończyło Stage 2 przechodząc dalej. Ze Stage 3 zmierzyli się: Simon Brunner, Karim El Azzazy, René Casselly, Giovanni Ertl, Philipp Göthert, Alexander Wurm, Moritz Hans, Stefanie Noppinger, Christian Kirstges, Eric Zekina, Sandro Scheibler, Malte Komm.

Tor Stage 3 składał się z 6 przeszkód: Türen, Spaziergang, Fingerleisten 3.0, Steckkästen, Kugelhaken i Stangenflug.

Türen

Spaziergang

Fingerleisten 3.0, Steckkästen & Kugelhaken

Stangenflug

 

2 – jedynie Moritz Hans i René Casselly ukończyli Stage 3, co otworzyło im drogę do zmierzania się z Górą Midoriyama. Stefanie Noppinger odpadła na drugiej przeszkodzie (Spaziergang), zdobywając jednak tytuł Last Woman Standing i 25 tys. euro nagrody pieniężnej.

 

1 – Góra Midoriyama w niemieckiej edycji Ninja Warrior to mierząca 20 metrów lina. Limit czasu to 25 sekund. W dotychczasowych pięciu edycjach nikomu to się nie udało. W finale 6. sezonu pierwszy wspinał się Moritz Hans. Zrobił to w szalonym czasie 23,92 sekund. René Casselly był jeszcze szybszy. Potrzebował zaledwie 22,01 sekund. Jeszcze nikt w Ninja Warrior nie zrobił tego tak szybko.

 

René Casselly wygrał 6. sezon Ninja Warrior Germany, zdobył tytuł “Wojownika Ninja” i zainkasował 300 tys. euro głównej nagrody. Casselly pochodzi z Niemiec, urodził się w 1996 roku, ma 178 cm wzrostu i waży 65 kg.

Fot. @ninjawarriorrtl

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany