Chcesz zostać pierwszym polskim Wojownikiem Ninja? Zgłoś się do 4. edycji Ninja Warrior Polska. Pierwszy casting sprawnościowy już 8 czerwca. A co jeszcze wiemy o programie? Kiedy zmagania uczestników będzie można śledzić w telewizji?

Producenci polskiej edycji Ninja Warrior skąpią informacji nt. kolejnej odsłony tego znanego na całym świecie show. Kilka oficjalnych informacji jednak znanych. Innych się można domyślać. A jeszcze o innych plotkują uczestnicy i środowisko ninja. O tym wszystkim przeczytacie w tym artykule.

 

Pierwsze zaproszenie

Pierwsze zaproszenie do zgłaszania się do czwartej edycji Ninja Warrior Polska zostało opublikowane 10 maja na stronach internetowych telewizji Polsat. Tym samym, pierwszy raz od zakończonej w kwietniu poprzedniej edycji, pojawiła się oficjalna informacja nt. kontynuacji tego znanego na całym świecie sportowego show.

Zobacz: To już oficjalne. Polsat ogłosił casting do 4. edycji Ninja Warrior Polska

 

Drugie zaproszenie

Drugi raz producenci zaprosili chętnych do zgłaszania się w dniu 26 maja. Ogłoszenie zostało opublikowane na profilu programu na Facebooku, został udostępniony materiał wideo, a do mediów rozesłany materiał prasowy.

Ninja Warrior Polska powraca! Góra Midoriyama wzywa do siebie najodważniejszych śmiałków! Szukamy wszystkich, którzy czują się na siłach zmierzyć się z zabójczo trudnym torem. Podejmij wyzwanie i weź udział w castingu na ninjawarriorpolska.pl

 

Jak zgłosić się do Ninja Warrior Polska?

Zgłoszenie do programu jest proste. Po pierwsze, trzeba mieć ukończone 18 lat. Po drugie, należy wypełnić kwestionariusz online ma stronie: https://www.polsat.pl/casting/ninja-warrior/. Po trzecie, trzeba czekać na kontakt od producentów, którzy wybrane osoby zaproszą na casting sprawnościowy.

Zobacz: Nie czekaj! Zgłoś się na casting do Ninja Warrior Polska 4 już teraz!

 

Casting rusza…

To oficjalna informacja. Pierwsze castingi sprawnościowe do Ninja Warrior odbędą się w dniach 8 i 9 czerwca w Piasecznie – taka informacja znalazła się w materiałach prasowych. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że castingi będą trwały od 6 do 9 czerwca.

Producenci nie podają gdzie w Piasecznie one się odbędą, ale to łatwo można zgadnąć. W klubie Extreme Warrior Park – tam gdzie odbywały się castingi do wszystkich dotychczasowych edycji.

 

Co będzie na castingu?

Casting składa się z testu sprawnościowego i rozmowy przed kamerą z producentami. Tak było dotychczas i to się nie zmieni. To jakie czekają zadania sprawnościowe, możecie zobaczyć na filmie udostępnionym przez uczestników poprzednich edycji: Jakuba Zawistowskiego i Wojtka Rychlewskiego.

 

Nagrania ponownie w Gliwicach

Dotychczasowe 3. sezony Ninja Warrior Polska były nagrywane pod koniec lipca w Gliwicach. Kilka tygodni wcześniej Łukasz “Juras” Jurkowski, który jest jednym z komentatorów w programie, sugerował właśnie “koniec lipca”. Oczywiście w Gliwicach, bo tamtejsza Arena Gliwice jest jedną z nielicznych hal w Polsce, która spełnia wymogi do realizacji programu.

 

Kiedy Ninja Warrior Polska 4 w telewizji?

Wszystko wskazuje na to, że Ninja Warrior Polska pojawi się w jesienne ramówce Polsatu. Premierowy odcinek zostanie więc wyemitowany we wtorek 31 sierpnia lub tydzień później, 7 września. To by oznaczało, że w roku 2021 zostaną w Polsce wyemitowane aż 2 sezony programu (pierwszy w marcu-kwietniu 2021). To rzadko zdarza się na świecie. I dlatego przy dacie emisji trzeba postawić mały znak zapytania.

[Update 27.05.2021]

O prawdopodobnym jesiennym terminie emisji programu napisał też serwis Wirtualne Media:

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl Telewizja Polsat czwarty sezon „Ninja Warrior Polska” najprawdopodobniej pokaże w jesiennej ramówce 2021 roku.

 

O czym się plotkuje?

W środowisku uczestników polsatowskiego show plotkuje się, że razem z nowym sezonem Ninja Warrior, zostanie nagrany jeszcze dodatkowy sezon specjalny. To praktyka znana na świecie, więc w tych plotkach może być dużo prawdy. Może to być rywalizacja drużyn, zawody “allstars”, czy najmniej prawdopodobna w tym zestawieniu edycja Kids/Junior.

Zobacz: Ninja Warrioro Polska Kids? Są takie plany!

 

Gilon, Jurkowski i Mielewski

Skład gospodarzy programu prawdopodobnie się nie zmieni. Karolina Gilon będzie jego gospodynią, a Łukasz Jurkowski i Jerzy Mielewski będą go komentować.

 

Do tej pory jeszcze nikomu w Polsce nie udało się pokonać wszystkich etapów toru finałowego Ninja Warrior, żeby móc zmierzyć z Górą Midoriyama, zawalczyć o tytuł Wojownika Ninja i 150 tys. zł głównej nagrody. Czy tym razem się uda? Niewątpliwie uczestnicy będą prezentować wyższe umiejętności, ale i poziom trudności toru wzrośnie. Stąd na odpowiedź na powyższe pytanie przyjdzie nam zaczekać kilka miesięcy.

 

Fot. Polsat / Krystian Szczęsny

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Przeczytaj także: