Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Ameryka ma kolejnego zwycięzcę kultowego programu American Ninja Warrior. Dopiero trzeciego w historii. W 15. sezonie tego sportowego show został nim 18-letni Vance Walker. Jest on też najmłodszym “Wojownikiem Ninja” w historii.

W poniedziałek 11 września miał miejsce wielki finał 15. sezonu American Ninja Warrior. Przejdzie on do historii. Oto w finale pod legendarną Górą Midoriyama, czyli mierzącą 75 stóp (około 23 metry) liną stanęło aż 8 uczestników. Wynikało to przyjętej formuły programu. Przed szansą wygrania programu i zdobycia okrągłej nagrody 1 mln dolarów stanęli: Hans Hertz, Nacssa Garemore, Daniel Gil, Noah Meunier, Ethan Bartnicki, Vance Walker, Caleb Bergstrom i R.J. Roman. Na pokonanie liny mieli 30 sekund.


To oni zdobyli Midoriyamę! Lista zwycięzców Ninja Warrior
Góra Midoriyama? Sorry, ale żadnej góry nie ma!
Ten jeden szczegół różni od siebie Midoriyamy na świecie


Pierwszy wyzwanie podjął Hans Hertz, ale nie wyrobił w limicie czasu. Podobnie Nacssa Garemore. Wtedy pod liną stanął 30-letni Daniel Gil. Jest on prawdziwym weteranem amerykańskiej edycji Ninja Warrior. W programie pojawia się od 2015 roku. W 11. sezonie staną przed szansą zdobycia Midoriyamy, ale wtedy nie zmieścił się w limicie czasu. Teraz poszło mu znacznie lepiej. Nacisną buzzer na szczycie Midoriyamy na 2 sek. przed zakończeniem 30 sek. limitu czasu.

Następnie z liną mierzyli się Noah Meunier i Ethan Bartnicki. Niestety bez powodzenia. Kolejny był 18-letni Vance Walker, dla którego był to dopiero trzeci sezon w programie (wcześniej wystąpił jeszcze w American Ninja Warrior Junior). Nastolatek zaczął ostro. Pierwsze 20 stóp pokonał na samych rękach. Później utrzymywał mocne tempo. Walker nacisną buzzer po 26,75 sek., czyli 3,25 sek. przed upływem limitu czasu i tym samym zabierając zwycięstwo konkurentowi.

Po nim z liną mierzyli się 23-letni Caleb Bergstrom i 27-letni R.J. Roman. Nie zmieścili się oni jednak w limicie. Tym samym Walker wygrał 15. sezon American Ninja Warrior i zgarną okrągły 1 mln dolarów głównej nagrody. Dodatkowe smaczku tej wygranej dodaje fakt, że 18-latek ma lekko formę porażenia mózgowego i jako dziecko miał problemy z chodzeniem.

Vance Walker to dopiero trzeci uczestnik, który na przestrzeni ostatnich 15 lat wygrał American Ninja Warrior. Wcześniej zrobił to Isaac Coldiero w 2015 roku (7. sezon) i Drew Drechsel w 2019 roku (11. sezon).

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany