Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

28-letni Joel Mattli wdrapał się na Górę Midoriyama i zwyciężył w 3. sezonie Ninja Warrior Austria. Steffie Noppinger natomiast po raz trzeci zdobyła tytuł Last Women Standing.

Trzeci sezon Ninja Warrior w Austrii przejdzie do historii. Pochodzący ze Szwajcarii 28-letni Joel Mattli pokonał wszystkie przeszkody toru finałowego, w tym legendarną Górę Midoriyama, wygrywając program i zgarniając główną nagrodę w wysokości 88888 euro. Przed nim nikomu w austriackiej edycji ta sztuka się nie udała.

Do finału Ninja Warrior Austria dostało się 24 najlepszych uczestników. W tym jedna kobieta – Steffi Noppinger (teraz Steffi Edelmann). Pierwszy etap finału (Stage 1), na który składało się 9 przeszkód, ukończyło tylko 10 uczestników i to oni dostali się do drugiego etapu (Stage 2). Tam odpadła połowa z nich. W tym wspomniana Steffi Noppinger. Jednak to wystarczyło, żeby zawodniczka po raz trzeci zdobyła tytuł Last Woman Standing.

Z trzecią częścią toru ninja (Stage 3), będącą bezpośrednią przepustką do zmierzenia się pierwszy raz w historii z Górą Midoriyama, zmierzyło się 5 uczestników: Joel Mattli, Simon Brunner, Herwig Natmessnig, Lucas Wieser i Mark Toller. Mattli jako jedyny pokonał go bezbłędnie. Blisko był Brunner, który odpadł tuż przed końcem toru.

W austriackiej edycji Ninja Warrior Góra Midoriyama to mierząca 21-metrów lina, na którą trzeba wejść w czasie 30 sekund. Joel Mattli zrobił to na niespełna sekundę przed końcem limitu czasu.

Dla trenującego wspinaczkę 28-latka ze Szwajcarii nie była to pierwsza przygoda z Ninja Warrior. Od 2018 roku wziął udział w czterech edycjach programu w Niemczech i w dwóch edycjach w Szwajcarii.

Trzeci  sezon Ninja Warrior w Austrii został nagrany jeszcze w 2021 roku, zaraz po nagraniach do drugiego sezonu. Odcinek premierowy został wyemitowany w telewizji PULS 4 w dniu 14 lutego 2022 roku, a finał sezonu w poniedziałek 28 marca 2022 roku.

Na zakończenie warto przypomnieć finał poprzednie edycji programu. Finał drugiego sezonu Ninja Warrior Austria został wyemitowany w telewizji 25 października 2021 roku. Pierwszą część toru finałowego (Stage 1) ukończyło zaledwie 4 uczestników: Steffie Noppinger, Oli Edelmann, Simon Brunner i Nicky de Leeuw.  Steffie, która ukończyła Stage 1 zaledwie 0,9 sek. przed upłynięciem limitu czasu, spadła na “Motylkach” na Stage 2. Pozostała trójka przeszła Stage 2 i odpadła na trzecim etapie (Stage 3). Edelmann i Brunner na “Wspinaczce”, a de Leeuw na “Latającym drążku”.

Finał 2. sezonu Ninja Warrior Austria (2021) – limity czasu:

  • Stage 1: 3 min. i 30 sek.
  • Stage 2: 90 sek.
  • Stage 3: bez limitu
  • Midoriyama (Stage 4): 21 m i 30 sek.

Ciekawostka: Wg materiału prasowego udostępnionego przez telewizję PULS4 dotychczas 26 krajów na 4 kontynentach szukało swojego “Wojownika Ninja”. Tytuł ten przyznano 18 razy 16 różnym zawodnikom, w tym 9 razy w Azji i po 3 razy w USA, Australii i Europie.

Fot. Puls4 / FB Ninja Warrior Austria


Jeżeli zainteresował Cię temat Ninja Warrior zapraszamy do lektury innych artykułów nt. programu, jakie ukazały się na eXtremalny.PL. Od 2019 roku opublikowaliśmy ich ponad 150. Tu znajdziesz zestawienie tych najpopularniejszych: TOP10 najchętniej czytanych artykułów o Ninja Warrior na eXtremalny.PL.


Przeczytaj także:

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany