Finaliści 4. sezonu Ninja Warrior Polska będą mieli 4 minuty i 50 sekund na pokonanie pierwszego toru finałowego. Przeszkód będzie 9. Dalej przejdzie tylko ten, kto ukończy tor i zmieści się w limicie czasu.

Pierwszy tor finałowy składa się z 9 przeszkód. Limit czasu na jego pokonanie to 4 minuty i 50 sekund. To o 5 sekund mniej niż w 3. sezonie, ale o 20 sekund więcej niż w 2. sezonie i o 50 sekund więcej niż w 1. sezonie.

Finaliści będą mierzyć się z torem w odwrotnej kolejności do miejsc w tabeli finałowej. To oznacza, że pierwszy na tor wybiegnie Artur Orliński, który w swoim półfinale spadł z przeszkody Skok na drążku, ale pomimo to awansował do finału.

Jako ostatni pojawią się zawodnicy, którzy start w finale zagwarantowali sobie zdobywając “złoty bilet” na Power Tower. W odwrotnej kolejności do osiągniętych tam czasów. To oznacza, że z tej szóstki najpierw zobaczymy Bartosza Świętka, później Grzegorza Niecko, Wojciecha Borkowskiego, Piotra Czarneckiego, Wiktora Wójcika i na samym końcu Igora Fojcika.

PIERWSZY TOR FINAŁOWY

1. Diabelski młyn

 

2. Zjazd na kuli

 

3. Taniec hydraulika

 

4. Chwiejne łódki

 

5. Łapacz ringów

 

6. Krzywa ściana 4,2 m

 

7. Kolejka linowa

 

8. Przeprawa pająka

 

9. Przeprawa przez komin

 

Finałowy odcinek 4. sezonu Ninja Warrior Polska telewizja Polsat pokaże we wtorek 12 października o godzinie 20:05. W trzech dotychczasowych finałach, pierwszy tor finałowy najwięcej zawodników pokonało w tym ostatnim. Było ich aż 12 (NWP3). W 2020 roku było ich 8 (NWP2), a w 2019 tylko 4 (NWP1).

Fot. screeny z mat. wideo

Przeczytaj także: