Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Finał Ninja Warrior Polska podzielony jest na trzy etapy: pierwszy i drugi tor finałowy oraz Góra Midoriyama. Drugi tor finałowy ma dwie części i tworzy go łącznie 9 przeszkód. Warunkiem przystąpienia do rywalizacji na nim jest ukończenie pierwszego toru finałowego w limicie czasu.

Drugi tor finałowy składa się z dwóch części. Pierwszą z nich (Stage 2) tworzy 5 przeszkód, na pokonanie których zawodnik ma równo 1 minutę. To aż o 59 sekund mniej niż w 3. sezonie, o 40 sekund niż w 2. sezonie i o 10 mniej niż w 1. sezonie.

DRUGI TOR FINAŁOWY (część I):

1. Bieg parkourowca 2

 

2. Śmigło i lina

 

3. Ruchomy drążek

 

4. Gra w kości

 

5. Ściany Herkulesa

 

Ukończenie pierwszej części drugiego toru finałowego (Stage 2) warunkuje przejście do jego drugiej części (Stage 3). Zawodnik między takim przejściem może sobie zrobić 1 min. przerwy. Zobacz: Ile czasu mają zawodnicy na pokonanie toru w finale Ninja Warrior Polska?

Druga część toru (Stage 3) składa się z 4 przeszkód i nie jest limitowana czasem. Zawodnik między pierwszą przeszkodą (Wspinaczka) a drugą (Motylki) schodzi na podest. Kolejne już pokonuje jedna za drugą.

DRUGI TOR FINAŁOWY (część II):

1. Wspinaczka (to inna przeszkoda niż Wspinaczka w finale NWP3)

 

2. Motylki

 

3. Spacer hydraulika (tyczek jest 5)

 

4. Latający drążek

 

Pokonanie drugiej części drugiego toru finałowego jest przepustką do zmierzenia się z Górą Midoriyama (Stage 4). Tę ostatnią przeszkodą jest wspinaczka po linie. W polskiej edycji Ninja Warrior lina mierzy 23 metry, a 4. sezonie Ninja Warrior Polska limit czasu na wciśnięcie buzzera na szczycie Midoriyamy został skrócony do 25 sekund z 45 sekund wcześniej.

Fot. screeny z mat. wideo

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany