Spartan Race ogłasza ambasadorów, Runmageddon wraca na stare śmieci, Runway zaprasza do Pępowa, Formoza do Gliwic, a Terenowa Masakra startuje z zapisami. Te i inne ciekawostki znajdziecie w styczniowym zestawieniu newsów ze świata biegów i zawodów przeszkodowych.

 

Spartan ogłasza ambasadorów

Organizatorzy Spartan Race ogłosili nazwiska polski ambasadorów tej serii biegów przeszkodowych na sezon 2023. To Agata Pietroszek-Domoradzka, Andrzej Tomczyk, Anna Bednarek, Edyta Grochot, Emil Kaczor, Emilia Petela, Justyna Nidecka, Kamila Piotrowska, Leszek Tejwan, Łukasz Łyczkowski, Marcin Ćwirzeń, Marcin Rybak, Paweł Pastuszka, Piotr Kozela i Zbigniew Ziober.

Fot. FB Spartan Race Poland

 

Pierwszy Spartan w 2023 roku

W weekend 14-15 stycznia odbędzie się pierwszy w 2023 roku Spartan w Europie. Biegacze przeszkodowi zjadą do ośrodka narciarskiego Zell am See – Kaprun w Austrii. Do wyboru jest bieg w formule Sprint (5 km + 20 przeszkód) lub Super (10 km + 25 przeszkód). Obok biegów dla dorosłych odbędą się również biegi dla dzieci Spartan Kids.

Fot. FB Spartan Race Europe

 

Runaway zaprasza do Pępowa

Organizatorzy biegu przeszkodowego Runaway – Polski Uciekinier zaprosili biegaczy do Pępowa w trzeci weekend czerwca (17-18 czerwca 2023). Zapisy na jego tegoroczną edycję mają ruszyć wkrótce. Bieg cieszy się dużym uznaniem stąd z pewnością w Pępowie pojawi się czołówka polskich biegaczy przeszkodowych. Już swój udział zapowiedział Tomasz Oślizło, Mistrz Europy OCR 2019 na standardowym dystansie.

Fot. Runaway 

 

Formoza w Gliwicach

Formoza Challenge do swoich standardowych lokalizacji, czyli Obornik, Ustki, Gdyni i Kalisza, w tym roku dodała jeszcze Gliwice. W dniu 3 września na terenie Areny Gliwice odbędzie się multidyscyplinarna impreza połączona z festiwalem rodzinnym. Biegacze przeszkodowi do wyboru będą mieli formuły Short, Team i Ultra. Wszystkie to biegi na dystansie 5 km z 20-40 przeszkodami sztucznymi i naturalnymi.

Fot. FB Formoza Challenge

 

Start zapisów na Terenową Masakrę i MikiRUN

W niedzielę 8 stycznia wystartowały zapisy na tegoroczną edycję biegów spod szyldu Terenowa Masakra. 15. edycja tego biegu przeszkodowego organizowanego w Bydgoszczy odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2023 roku, a 16. edycja Terenowej Masakry zaplanowana jest na 2 września 2023 roku. Do wyboru są dystanse 3 km, 5 km, 7 km i 10 km. Obok biegów dla dzieci odbywają się biegi dla dzieci.

W piątek 6 stycznia natomiast wystartowały zapisy na kolejną decyzję biegu przeszkodowego MikiRUN. Bieg odbędzie się 18 czerwca 2023 roku w Pole na terenie poligonu wojskowego. Trasa dla dorosłych mierzy 10 km i znajdzie się na niej 40 przeszkód. Dzieci będą miały do pokonania 2,5 km i 25 przeszkód.

Fot. Terenowa Masakra

 

Barbarian Race Ultima 2023

Barbarian Race pokazał w social mediach trzy projekty Ultimy na rok 2023 i ogłosił głosowanie ws. tego, jak finalnie będzie prezentowało się to trofeum. Który projekt najbardziej przypadł Wam do gustu?

Fot. FB Barbarian Race

 

Zimowy Runmageddon w Twierdzy Modlin

Pierwszy w tym Runmageddon odbędzie się w Twierdzy Modlin. To żadne zaskoczenie. Mało kto chyba oczekiwał innej lokalizacji. Zimowy Runmageddon w Twierdzy Modlin zaplanowany jest na weekend 4-5 lutego 2023 roku.

Zobacz: Zimowy Runmageddon REKRUT 2022 w Twierdzy Modlin – galeria zdjęć (22.01.2022)

Fot. eXtremalny.PL

 

Jonaczyk i Niecko uczą pięcioboistów

Międzynarodowa Unia Pięcioboju Nowoczesnego (UIPM) przygotowała wideoporadnik jako trenować i pokonywać przeszkody na torze przeszkód, który stanie się nową dyscypliną pięcioboju nowoczesnego. W nagraniach wzięli udział Katarzyna Jonaczyk i Grzegorz Niecko. Całość można znaleźć tu: www.uipmworld.org/obstacle-training-tips

 

Ninia Warrior edycja 2023

Na emisję 7. sezonu Ninja Warrior Polska trzeba jeszcze zaczekać 2 miesiące, natomiast 7 stycznia wystartowała kolejna edycja Ninja Warrior France. Podobnie jak w Polsce, to już 7. odsłona tego najbardziej znanego na świecie przeszkodowego show. W poprzednim sezonie 20-letni Clément Gravier wygrał program, zdobył Górę Midoriyama i został drugim francuskim zdobywcą tytułu “Wojownika Ninja”. W finale tego sezonu z 23-metrową liną, czyli ostatnią przeszkodą na torze, mierzyło się aż 4 zawodników. Więcej o tamtym finale przeczytacie tu:  Ninja Warrior France 6: Clément Gravier zdobywa tytuł “Wojownika Ninja”.

W styczniu wystartował też nowy sezon programu Ninja Warrior w Izraelu. W tym sezonie jedną z nowości są wyścigi 1 na 1 na torze przeszkód.

Fot. FB Ninja Warrior France

 

Przeczytaj także: