Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Publikujemy porcję newsów ze świata biegów OCR i zawodów przeszkodowych (ninja) w Polsce i nie tylko. Zapraszamy do lektury.

Zimowa Aktywacja

Mamy grudzień. Za chwilę święta. Ale to nie oznacza, że nie można wziąć udziału w biegu z przeszkodami w tym roku. Szczególnie, jak ktoś mieszka w stolicy. Społeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa organizuje w okresie świątecznym imprezę pt. Zimowa Aktywacja. W jej ramach w dniu 29 grudnia odbędzie się bieg przeszkodowy na dystansie 2 km. Bieg startuje o godzinie 18:00 dlatego konieczne jest posiadanie czołówki. Sam udział w biegu jest bezpłatny. Trzeba tylko się zarejestrować.

Fot. FB Aktywna Warszawa

 

Vikings Run pokazał medal 2023

W 2023 roku odbędą się tylko jeden bieg Vikings Run. W sobotę 23 maja 2023 roku w Smardzewicach. Event będzie miał tytuł “Taniec Walkirii”. Do wyboru będzie aż 8 różnych formuł biegu z przeszkodami. Podstawowy dystans to oczywiście 10 km i 35 przeszkód. Do tego kajaki i jak ktoś lubi to jeszcze ekwipunek Wikinga. Organizatorzy właśnie pokazali medal na sezon 2023. Nam się bardzo podoba.

Fot. FB Vikings Run

 

Runmageddon Bydgoszcz 2023

Runmageddon wkracza na teren… Terenowej Masakry. W dniu 24 czerwca 2023 roku ten największy organizator biegów przeszkodowych zawita do Bydgoszczy, czyli na teren gdzie rokrocznie odbywają się biegi spod szyldu Terenowej Masakry. W przyszłym roku też się odbędą. Już 15. edycja Terenowej Masakry zaplanowana jest na 10-11 czerwca 2023, a 16. edycja na 2 września 2023 roku. Zapisy na oba biegi startują 8 stycznia.

Fot. FB Runmageddon

 

Runmageddon Trail

Jesienią Jarosław Bieniecki zapowiedział, że Runmageddon przetestuje formułę Trail. I słowo stało się ciałem. Test tego biegu bez przeszkód będzie miał miejsce w lipcu 2023, podczas organizowanego wspólnie z czeskim Gladiator Race górskiego eventu w Harrachowie. W formule Trial biegacze będą mieli do wyboru dystans 11 lub 21 km. Aktualne ceny pakietów startowych to odpowiednio 89 zł i 109 zł.

Przeczytaj: Runmageddon Trail? Ten pomysł raczej nie wypali

 

OCR European Championships 2023

Ruszyła strona internetowa przyszłorocznych Mistrzostw Europy OCR. Odbędą się one w dniach 8-11 czerwca 2023 roku na Węgrzech w miejscowości Tata w pobliżu granicy ze Słowacją. To 700 km od Warszawy, 550 km od Wrocławia i nieco ponad 400 km od Krakowa i Katowic. Ciekawostką jest, że pierwszy raz w krótkiej historii biegów przeszkodowych, odbędzie się rywalizacja zawodników z niepełnosprawnością (ParaOCR).

Fot. FB Magyar OCR Sport Szövetség   

 

Wyniki Ligi NINJA SERIES

Zawodami Ninja Series Final Battle, które odbyły się w grudniu w Błoniu niedaleko Warszawy, zakończyła się rywalizacja w ramach Ligi Ninja Series 2022. W gronie kobiet ligę w kategorii OPEN wygrała Klaudia Burs (760 pkt.), przed Barbarą Knade (752 pkt.) i Katarzyną Cymbałko (712 pkt.). Najlepszy wśród mężczyzn był Paweł Murawski (724 pkt.). Drugie miejsce zajął Przemysław Jańczuk (708 pkt.). Na najniższym stopniu ligowego podium stanął Aleksander Jarzyna (678 pkt.).

Fot. FB Ninja Series

 

Ninaj Series w styczniu

Jeden sezon Ninja Series dopiero co się zakończył, a już za miesiąc wystartuje kolejny. Już można się zapisywać na zawody Ninja Challenge z serii Ninja Series Regionals. Zawody odbędą się w weekend 21-22 stycznia 2023 roku w Poznaniu. Jednocześnie zawody te zainaugurują ligę Ninja Series Regionals 2023.

Fot. FB Ninja Series

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany