Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

To może brzmieć jak primaaprilisowy żart, ale ani dziś nie jest 1 kwietnia, ani też nie jest to żart. Oficjalnie możemy potwierdzić, że w 2022 roku nie zostanie zorganizowany żaden Spartan w Polsce. 

Informacja jest oficjalna i dotarła już do niektórych Spartan. Jaka jest przyczyna przyszłorocznego braku Spartana w Polsce? Pandemia. To właśnie przez niepewność związaną z pandemią koronawirusa, Spartan CEU zdecydował się wstrzymać z organizacją biegów w Polsce w sezonie 2022 roku.

Pozostałe kraje Europy Środkowej (CEU) normalnie planują sezon 2022. Kalendarz biegów Spartan Race dla CEU, i to jest informacja nieoficjalna, ma zostać opublikowany w listopadzie.

Trzymamy kciuki, żeby Spartan wrócił do Polski w 2023 roku.

Przeczytaj także:

2 komentarze

 1. Dariusz

  Koronawirus śmiech na sali to nie dlatego nie bedzie Spartana w Polsce. W innych krajach może być ale u nas nie. W tym roku byla gorsza sytuacja i jakoś można było zrobic. A jak nie wiadomo o co chodzi…

  Odpowiedz
  • Redakcja

   Wpływ pandemii to również mniejsza frekwencja na biegach. A statystyki zdecydowanie przemawiają za organizacją biegów w Czechach czy na Słowacji, niż w Polsce.

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany