Tomasz Oślizło został mistrzem Europy w biegach przeszkodowych na standardowym dystansie (15 km)! Nic więcej już chyba nie trzeba dodawać. Gratulacje Tomek!

Przeszkodowa fiesta na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni, gdzie trwają Mistrzostwa Europy OCR 2019, trwa w najlepsze. Po wczorajszym sukcesie Dawida Hajnosa, dziś euforię wśród polskich kibiców wywołał Tomasz Oślizło, zdobywając tytuł Mistrza Europy OCR na standardowym dystansie. Drugi był, dobrze znany z Polsce, Artsiom Tochka. Na 3. miejscu wśród europejskiej elity zawody skończył Thomas Buyle.

Wyniki Standard Course – Elite Mężczyzn:

1.  Tomasz Oślizło (czas: 1:34:41)
  2. Artsiom Tochka (1:36:05)
  3. Thomas Buyle (1:36:57)

W rywalizacji pań świetną dyspozycją kolejny dzień pochwaliły się Katja Christensen i Karin Klarlsson, które w stosunku do czwartkowej rywalizacji na krótkim dystansie, zamieniły się miejscami. Na ostatniej przeszkodzie Katja wyprzedziła Karin i to ona zdobyła złoty medal. Na trzecim miejscu przybiegła Lorena Gonzalez.

Wyniki Standard Course – Elite Kobiet:

1. Katja Christensen (czas: 2:08:54)
  2. Karin Karlsson (02:11:15)
  3. Lorena Gonzalez (2:17:35)

Największą przegraną tego dnia jest Ulrikke Evensen, która na czwartą przeszkodę przed metą przybiegła około 15 minut przed rywalkami, ale gdzie niestety combo w postaci Chomika i Flying Monkey ją zatrzymało. Ostatecznie ukończyła zawody na 4. miejscu.

Duże gratulacje należą się też Gosi Daszkiewicz, która bardzo szczęśliwa zameldowała się na mecie na 7. pozycji.

Na 11. miejscu w Elicie przybiegła Natalia Wielechowska, która była 1 z 12 kobiet, które doniosły swoją opaskę do mety i zmieściły się w limicie czasu. Natalia tym samym powtórzyła i poprawiła swój wyczyn z wczoraj, gdy ukończyła mistrzowską rywalizację na 14. miejscu.

Polacy zapisali się w historii biegów z przeszkodami startując również w “wiekówkach”. Łącznie 6. z nich stanęło na podium. Piotr Prusak i Robert Krzystyniak ponownie stanęli na ich najwyższym stopniu, powtarzając podobny sukces z krótkiego dystansu.

• Tomasz Zgutka – III miejsce w kategorii M45-49

W sobotę 29 czerwca na Mistrzostwach Europy OCR 2019 w Gdyni odbędą się zawody drużynowe, a także finały biegów Ninja Track i Kids Race. Apetyty mamy spore, więc liczymy na przynajmniej jeden medal w sztafecie i dobre występy w Ninja Track.