Runmageddon ogłosił, który bieg w tym roku będzie Jokerem. Organizatorzy wciąż jednak nie zdradzili, w jakiej lokalizacji odbędzie się ten ostatni w 2022 roku event biegowy. Tego próbujemy się domyśleć.  

– Uprzejmie donosimy, że Jokera zgarniecie podczas Finału Runmageddonu 22 i 23 października, podczas którego będziecie mogli zaszaleć na trasie Rekruta oraz Hardcore – poinformowali dziś w social mediach organizatorzy największego biegu przeszkodowego w Polsce.

Co to jest ten Joker Runmageddonu?

Joker to bieg który pozwala tym wszystkim, którzy biją się o Koronę Runmageddomu, zastąpić dowolny kierunek Polski.  Jeżeli już ktoś zaliczył biegi w 3 z 4 stronach Polski, to tę 4. brakującą lokalizację do Korony, można zastąpić właśnie Jokerem.

Ostatni biegowy event sezonu

Finał Runmageddonu to ostatni biegowy event w danym sezonie. W 2022 roku zaplanowany jest on na weekend 22-23 października. Biegacze zmierzą się wtedy z trasą Rekruta (6 km + 30 przeszkód) i Hardcora (21 km + 70 przeszkód). Podczas tego wydarzenie rozgrywane są również Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych Runmageddon (oficjalnie nie zostały jeszcze ogłoszone). W tym roku będzie to już ich 7. edycja. Od ubiegłego roku są one rozgrywane na dwóch dystansach: Rekrut i Hardcore.

Gdzie będzie Finał? Gdzie będzie można zdobyć Jokera?

Organizatorzy nie podali lokalizacji Finału, a więc jeszcze nie wiadomo gdzie będzie można zdobyć Jokera. W 2021 roku był to Runmageddon w Lesku (zobacz: A może rzucić to wszystko i jechać na Finał Runmageddonu w Bieszczady?). A że Runmageddon lubi wracać w to samo miejsce. I często robi to nawet w podobnych terminach, to w tym roku również stawiamy na Lesko.

Najbliższe biegi

Najbliższy Runmageddon odbędzie się w weekend 25-26 czerwca na Śląsku na Hałdach Sośnica, czyli okolice Gliwic, blisko miejsca gdzie autostrada A1 przecina się z A4.  Do wyboru będą formuły Intro, Rekrut i Classic. Plus oczywiście stały zestaw formuł rodzinno-dziecięcych: Kids, Junior i Family.

Na następny Runmageddon trzeba będzie zaczekać równy miesiąc, bo do weekendu 23-24 lipca. Będzie to jednak nie byle jaki Runmageddon, ale górski z formułą Ultra w Górach Sowich.  Oprócz tego najdłuższego dystansu 42,2 km z 140 przeszkodami, będzie można zmierzyć się jeszcze z Rekrutem lub Hardcorem. Dla najmłodszych Runmageddończyków przygotowana będzie formuła Kids.

A tak prezentuje się mapa ogłoszonych Runmageddonów wraz z ich lokalizacjami:

Mapa biegów by eXtremalnyPL

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

Przeczytaj także: