Już dziś w Esbjergu w Danii rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w biegach z przeszkodami. Impreza potrwa do niedzieli 1 lipca. Mamy nadzieję, że liczna reprezentacja zawodników z Polski przywiezie worek medali.

Marzenie o worku medali nie jest bezpodstawne. Biegi z przeszkodami w Polsce, a w ślad za nimi zawodnicy, zrobiły duży skok nie tylko jeżeli chodzi o frekwencję, ale również skok jakościowy. Widać to na międzynarodowych imprezach z udziałem Polaków. Wystarczy przypomnieć wygraną naszej drużyny w Shardana World Team Challenge 2018, czy niedawne 6. miejsce Grzegorza Szczechli w światowym finale OCR Series 2017/2018. Dlatego jesteśmy pewni, że Mistrzostwa Europy OCR będą dla biało-czerwonych dużo bardziej udane niż Mistrzostwa Świata dla piłkarzy.

 

FORMUŁA

W Danii zawodnicy będą rywalizowali w piątek na dystansie 4 km z 25 przeszkodami (Short Course), a w sobotę na dystansie 15 km z 50 przeszkodami (Standard Course). Limit czas został ustalony odpowiednio na poziomie 2 i 4 godzin. Wszystkie przeszkody trzeba będzie pokonać. Do przeszkody będzie można podchodzić wielokrotnie (nie ma karnych rund). Rywalizacja będzie odbywać się w najbardziej prestiżowej serii Elite z podziałem na mężczyzn i kobiety, ale również w 8 kategoriach wiekowych (Age Group).

W niedzielę 1 lipca na trasę wybiegną 3-osobowe drużyny (męskie, damskie, mieszane). Zawodnicy najpierw indywidualnie będą pokonywać swoje odcinki trasy i dedykowane im przeszkody (zmiana biegowa, siłowa i techniczna), żeby ostatni odcinek pokonać razem.

 

PROGRAM MISTRZOSTW EUROPY OCR

Piątek, 29 czerwca 2018 (Short Course 4 km)

g. 10:00 – Elite Mężczyzn

g. 10:15 – Elite Kobiet

g. 10:35-13:25 – Age Group

g. 13:30 – Journeyman

g. 20:00 – dekoracja zwycięzców

Sobota, 30 czerwca 2018 (Standard Course 15 km)

g. 10:00 – Elite Mężczyzn

g. 10:15 – Elite Kobiet

g. 10:30-13:50 – Age Group

g. 13:55 – Journeyman

g. 21:00 – dekoracja zwycięzców

Niedziela, 1 lipca 2018 (Team Relay 8 km)

g. 08:30 – drużyna męska

g. 08:45 – drużyna mieszana

g. 08:55 – drużyna kobieca

g. 12:00 – Open Race 8 km

POLACY NA MISTRZOSTWACH

W Mistrzostwach Europy OCR w Danii wystartuje 160 zawodników z Polski, co czyni ich piątą najliczniejszą nacją na tych zawodach. Nie sposób wymienić wszystkich startujących Polaków. Warto jednak wiedzieć, że w serii Elite wystartuje m.in. Dawid Chajnos, Tomasz Danielkiewicz, Kacper Kąkol, Grzegorz Szczechla, Małgorzata Szaruga, Przemysław Trapkowski, Iza Wysłuch i Zbigniew Ziober, a w Age Group m.in. Sebastian Kasprzyk, Rafał Kasza, Mateusz Krawiecki, Tomasz Oślizło, Jagoda Szwarc, Wojciech Wojtyszyn i Jakub Zawistowski

W biegu drużynowym wystartują m.in.:

  • Tomasz Danielkiewicz, Wojciech Wojtyszyn, Zbigniew Ziober
  • Sebastian Kasprzyk, Mateusz Krawiecki, Grzegorz Szczechla
  • Piotr Łobodziński, Wojciech Sobierajski, Małgorzata Szaruga
  • Robert Bandosz, Mateusz Chyliński, Małgorzata Daszkiewicz

 

POLSKIE PRZESZKODY

Do Danii pojechali nie tylko polscy zawodnicy i kibice, ale również przeszkody z polskich biegów OCR. Na trasie zawodnicy będą musieli zmierzyć się z Combo i Egzekutorem z Barbarian Race oraz z North Pole z Bieguna.

 

LIVE STREAM

Organizatorzy spodziewają się na Mistrzostwach licznej grupy kibiców. Ci, którzy do Dani nie mogli pojechać, będą mogli oglądać zmagania najlepszych zawodników OCR w Europie w internecie. W piątek i sobotę w godzinach od 9:45 do 14:00 będzie prowadzony Live Streaming. Wystarczy wejść na stronę www.ocrec2018.dk.

 

APKA OCREC2018

Live streaming to nie jedyne udogodnienie. Organizatorzy przygotowali też specjalną aplikację na telefon. Nosi ona nazwę OCREC2018 i można ją pobrać ze sklepu Google Play. Można w niej znaleźć informacje na temat biegów, mapę biegów, programu Mistrzostw i wyniki.

Informacji można oczywiście szukać również na Facebooku: facebook.com/OCR.EuropeanChampionships/ i Instagramie: www.instagram.com/ocreurochamps/

 

NAGRODY PIENIĘŻNE

Zawodnicy będą walczyć nie tylko o chwałę i prestiż, ale również o nagrody pieniężne.

Zwycięzcy Short Course w kategorii Elite (kobiety i mężczyźni) będą premiowani czekiem o wartości 1000 euro. Nagroda za 2. miejsce to 500 euro, a za najniższy stopień podium zawodnik otrzyma 250 euro. W przypadku biegu w kategorii wiekowej (Age Group) nagrodą pieniężną w wysokości 200 euro premiowany jest tylko zwycięzca.

Dla pierwszej trójki serii Elite biegu Standard Course nagrody wyniosą odpowiednio 2000, 1000 i 500 euro, a zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymają po 300 euro.

Czytaj także:

  1. I ty może zostać królem przeszkód czyli mistrzowski kalendarz OCR 2018
  2. Polska drużyna OCR triumfuje w Shardana Challenge 2018

Jedna odpowiedź