Złe wieści dla fanów Ninja Warrior Polska. Na sportowe show w Polsacie najprawdopodobniej trzeba będzie zaczekać przynajmniej do wiosny 2021 roku. Wszystko przez epidemię koronawirusa.

Epidemia koronawirusa sprawiała, że Polacy dużo więcej czasu spędzają na oglądaniu telewizji. Jednocześnie ta sama epidemia, mocno pokrzyżowała plany wszystkim największym telewizjom. Produkcja własnych programów i seriali została wstrzymana z uwagi na zagrożenie epidemiczne i wprowadzone w Polsce administracyjne zakazy mające ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Wszystko wskazuje na to, że ofiarą epidemii padł cieszący się dużą popularnością program Ninja Warrior Polska. To sportowe show zadebiutowało w Polsacie jesienią 2019 roku. Druga edycja programu, jak wynikało z nieoficjalnych informacji, zaplanowana była na jesień 2020 roku. Teraz, jakkolwiek nikt tego nie potwierdza, jest niemal pewne, że nie uda się dotrzymać tego terminu. I to aż z trzech powodów.

Po pierwsze, wybuch epidemii mocno namieszał w wiosennej ramówce Polsatu. Telewizja zawiesiła m.in. emisję nagrywanych z udziałem publiczności programów “Twoja twarz brzmi znajomo”, “Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, a także nowego talent-show “The Four. Bitwa o sławę”. Wstrzymane zostały również zdjęcia do serialu “Pierwsza miłość”, a sam serial będzie emitowany tylko do połowy kwietnia.

Wszystkie te produkcje mają wrócić w jesiennej ramówce. Tym samym kurczy się miejsce do zmieszczenia tam jeszcze nowej edycji Ninja Warrior Polska.

Drugim powodem są problemy z zaplanowaniem castingów i nagrania programu. Uniemożliwiają to obowiązujące ograniczenia przemieszczania się, gromadzenia itp., ale przede wszystkim niepewność co do czasu trwania tych restrykcji.

Ostatnim powodem są pieniądze. Już teraz jest pewne, że epidemia koronawirusa i będąca jej pochodną recesja w Polsce, mocno ograniczą wydatki reklamowe firm. Próba upchnięcia show w jesiennej ramówce skończyłaby się zdecydowanie mniejszymi wpływami reklamowymi niż w 2019, co przy tak kosztownej produkcji, mocno ograniczyłoby rentowność całego przedsięwzięcia.

Przesunięcie drugiej edycji Ninja Warrior Polska na rok 2021 wydaje się czymś oczywistym. I nie byłby to odosobniony przypadek. Z powodu epidemii przesunięto m.in. nagrania do America Ninja Warrior, a zaplanowane na kwiecień nagrania do piątej edycji Ninja Warrior France zostały przełożone na wrzesień, zaś same emisja programu przesunięta z lata na późną jesień.

Fot. FB Ninja Warrior Polska

Czytaj także:

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Zmierz się z naszym extremalnym quizem o Ninja Warrior Polska.