Runmageddon podnosi ceny pakietów na swoje biegi w 2020 roku. W niektórych przypadkach dość wyraźnie. Cena Rekruta wzrośnie aż o ponad 30 proc. Organizator tłumaczy podwyżki inwestycjami i rosnącymi kosztami.

Rok 2020 przyniesie wzrost cen pakietów startowych na biegi spod znaku Runmageddonu. Z informacji dostępnych na stronie internetowej wynika, że podwyżki będą miały zróżnicowany charakter. W największym stopniu dotyczyć będą, cieszącej się największym zainteresowaniem formuły Rekrut. W mniejszym stopniu wzrosną ceny Pakietów Weteran i Korona. Trzeba będzie za nie zapłacić po 659 zł.

W przyszłym roku pakiet startowy na Runmageddon Rekrut, czyli bieg na dystansie 6 km z 30 przeszkodami, kupowany w miesiącu rozgrywania zawodów, będzie kosztował 259 zł. Oznacza to skok aż o 30,1 proc. wobec ceny z 2019 roku, która kształtowała się na poziomie 199 zł. To może też sugerować, że w dniu rozgrywania zawodów za pakiet trzeba będzie zapłacić minimum 300 zł (w 2019 było to 250 zł), czyli tyle ile dotychczas kosztował Classic.

Oczywiście pakiety kupowane ze stosownym wyprzedzeniem będą dużo tańsze. I tak obecnie za start w majowym rekrucie w Trójmieście (16-17 maja 2020) trzeba zapłacić 159 zł. Później przez kolejne 4 miesiące cena będzie rosła o 15 zł/mies., a w ostatnich 2 miesiącach o 20 zł/mies. Trzeba jednak pamiętać, że kupowanego dużo wcześniej pakietu, za wyjątkiem pewnych sytuacji związanych ze zdrowiem, nie da się zwrócić, zmienić daty biegu, ani odsprzedać.

Rosną też ceny pakietów na pozostałe biegi. Jednak już w mniejszym stopniu. Runmageddon Intro podrożeje o 13,4 proc. i w miesiącu organizacji danego biegu za pakiet trzeba będzie zapłacić 169 zł (149 zł w 2019). Cena Classica rośnie o 16,1 proc. do 289 zł.

Z dostępnych na chwilę obecną informacji wynika również, że najmniej podrożeją vouchery na Pakiet Weteran i Pakiet Korona. Trzeba za nie zapłacić 659 zł wobec 599 zł w 2019 roku. Wzrost ceny o 10 proc. sprawia, że pakiety te stają się relatywnie bardziej opłacalne niż dotychczas. I tak, gdybyśmy chcieli zapisać się oddzielnie na każdy bieg składający się na Weterana, to w ostatnim miesiącu zapisów zapłacilibyśmy 259 zł (Rekrut) + 289 zł (Classic) + 329 zł (Hardcore). To daje razem 877 zł.

Runmageddon tak na grupie „Runmageddonowe Świry” tłumaczył wzrost cen pakietów startowych (pisownia oryginalna, skróty redakcji):

Ceny pakietów wzrosły względem lat poprzednich i tego nie ukrywam, ale związane jest to z wieloma czynnikami, które na pierwszy rzut oka wydają się niewidoczne, a jednak się zmieniają. W przeciągu 2 ostatnich lat dorzuciliśmy na trasy ok. 20-30 nowych przeszkód, (…) których zarówno koszty produkcji, jaki i utrzymania i transportu są spore. Mocno zainwestowaliśmy w organizację jako taką – wprowadzenie kodów QR, większe i bardziej przestronne Biura Zawodów, większa ekipa obsługująca całe eventy, staranniej dobierane lokalizacje (…), bezpłatne autobusy na niektórych eventach, renowację i naprawy wszystkich przeszkód, nowa strona www.

Czy wzrost cen negatywnie odbije się na frekwencji na biegach? Raczej nie. Na tym etapie rozwoju biegów przeszkodowych w Polsce, uczestnicy stają się coraz bardziej wymagający. Dlatego jakość ich obsługi od momentu zapisu po publikację zdjęć po biegu, organizacja całego biegowego eventu, a także ciekawe i dobrze zlokalizowane trasy, będą dużo ważniejsze niż cena. Co więcej, realne jest, że wzorem Runmageddonu na podwyżkę zdecydują się również inne biegi. Tak działa prawo rynku. A jeżeli chodzi o frekwencję, to w przypadku biegów OCR dla dorosłych, jej wzrost prawdopodobnie mocno wyhamował już w tym roku. Po prostu, po okresie szybkiego wzrostu, ten rynek się nasycił.

Fot. pexels

Czytaj także: W 2019 roku drożej zapłacimy za biegi Spartan Race