Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Żeńska sztafeta w składzie Marta Łosin, Małgorzata Daszkiewicz i Klaudia Szuba-Łata mistrzyniami Europy w biegach przeszkodowych. To pierwsze złoto i pierwszy medal dla Polski wywalczony na Mistrzostwach Europy OCR 2022 we Włoszech.

W niedzielę 12 czerwca, podczas trzeciego dnia odbywających się we Włoszech Mistrzostw Europy w biegach przeszkodowych, rywalizowały 3-osobowe sztafety. Trasa biegu mierzyła 5,9 km z niewielkimi, bo sięgającymi 90 m przewyższeniami. Zawodnicy mieli do pokonania 25 przeszkód.

Polska żeńska sztafeta w składzie Marta Łosin, Małgorzata Daszkiewicz i Klaudia Szuba-Łata pokonały ten dystans w czasie 44 min i 10 sek., wyprzedzając sztafety z Niemiec i Włoch, i zdobywając złoty medal Mistrzostw Europy OCR 2022 i tytuł Mistrzyń Europy. To pierwszy medal dla Polski na tych mistrzostwach.

Gorzej wypadły pozostałe sztafety z Polski. Sztafeta męska w składzie, Tomasz Oślizło, Grzegorz Szczechla i Marcel Fabian zajęła 8. miejsce, a drużyna mieszana w składzie Agnieszka Rynkiewicz, Wojciech Wojtyszyn i Bartosz Januszewski uplasowała się tuż za podium, zajmując 4. miejsce.

W kategorii drużyn męskich wygrała drużyna Holandii (Niderlandów), wyprzedzając drużynę z Rosji (oficjalnie Rosjanie nie startowali pod rosyjską flagą, co jest karą za trwającą napaść Rosji na Ukrainę) i Włoch.

W kategorii drużyn mieszanych pierwsze miejsce zajęła sztafeta składająca się z reprezentantów Rosji, przed drużyną Danii i Holandii.

Fot. FB OCR European Championships

Przeczytaj także:

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany