Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Runmageddon ogłosił znaczące zmiany w formule Junior. Zaczną one obowiązywać od 2022 roku i przesuną zmagania nastolatków w stronę dorosłych biegów. To wszystko będzie jednak miało swoją cenę.

Runmageddon Junior to formuła biegu przeszkodowego dedykowanego dla nastolatków w wieku od 12 do 15 lat. Do tej pory rywalizowali oni na dystansie 2 km z 15 przeszkodami. Od 2022 roku to się zmieni.

W środę 17 listopada Runmageddon ogłosił w mediach społecznościowych zmiany w formule Junior. I to znaczące:

  • trasa zostanie wydłużona do 3 km i zacznie się na torze Intro;
  • będzie więcej przeszkód i będą one trudniejsze;
  • juniorzy będą mogli zdobyć Koronę Runmageddonu;
  • do pakietu startowego zostanie dołączona koszulka techniczna.

Z dyskusji, która wywiązała się pod tą zapowiedzią wynika jeszcze, że Runmageddon rozważa dodanie do formuły Junior serii Elite.

Te wszystkie zmiany będą jednak rodziców sporo kosztować. Od nowego sezonu drożeją “juniorskie” pakiety startowe. I to mocno drożeją. Dotychczas pakiet na Runmageddon Junior kosztował 59 zł, a w przypadku zapisów tuż przed biegiem, na miejscu w Biurze Zawodów było to 80 zł.

Obecnie ceny pakietu Runmageddon Junior na kwietniowy bieg we Wrocławiu (9 kwietnia 2022) zaczynają się od 149 zł (zapisy jeszcze w listopadzie) i rosną o 5 zł w każdym miesiącu, a w kwietniu o 10 zł. Przy zapisach na ostatnią chwilę, czyli właśnie w kwietniu, za start trzeba zapłacić 179 zł. Warto zauważyć, że formuła Junior jest droższa niż “dorosłe” Intro, którego ceny startują od 134 zł i kończą się na 169 zł.

W przypadku zaplanowanego na ostatni weekend maja Runmageddonu w Krakowie, ceny pakietu Junior zaczynają się od 139 zł (zapisy w listopadzie) i kończą na 179 zł (zapisy w maju).

Fot. Biuro Prasowe Runmageddonu

Przeczytaj więcej artykułów poświęconych Runmageddonowi

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany