Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Podsumowujemy liczbami bieg Runmageddon Ultra w Bielawie u podnóża Gór Sowich, który odbył się 23 lipca 2022 roku. Był to najdłuższy w historii bieg przeszkodowy zorganizowany przez Runmageddon, gdyż faktyczna długość trasy o prawie 10 km przekroczyła nominalną dla dystansu Ultra długość 42,195 km.

  • prawie 52 km – tyle finalnie liczyła trasa Ultra w Bielawie. To o prawie 10 km więcej niż nominalna długość.
  • około 1650 m – trasa była długa, ale jak na bieg górski raczej płaska. Łączna suma przewyższeń wyniosła około 1650 m. Dla porównania rok wcześniej w czeskim Harrachovie na dystansie 47 km tych przewyższeń było 2600 m.
  • 5:39:32 – tyle potrzebował Wojciech Brzoskwinia, który jako pierwszy przekroczył linię mety, na ukończenie biegu. Jego czas jest kolejnym potwierdzeniem, że w tym górskim wydaniu bieg był dość płaski.
  • 7:40:41 – tyle potrzebowała Klaudia Szuba-Łata, najszybsza zawodniczka serii Elite, na ukończenie biegu.
  • 3 – 7 – jedynie 3. biegaczy serii Elite ukończyło Ultra w czasie poniżej 6 godzin, a kolejnych 7. miało czas mieszczący się w przedziale między 6 a 7 godz.
  • 52,6% – tylu startujących w serii Elite ukończyło bieg z opaską*.
  • 74,6% – wszystkich startujących ukończyło bieg Ultra*.

* jako, że dane podawane przez B4sport nie uwzględniają biegaczy którzy startowali na dystansie Ultra, ale finalnie został im zaliczony dystans Hardcore, w obliczeniach uwzględniliśmy liczbę biegaczy zapisanych na Ultra do tych, którzy bieg ukończyli. Zgodnie z dostępnymi danymi na listach było 458 osób (Elite + Open), a na mecie w limicie czasu zameldowały się 342 osoby. W przypadku samej serii Elite było to 100 ze 193 biegaczy.

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany