Spacer z pieskiem? A może Flying Monkey? Z takimi przeszkodami już 28-29 września zmierzą się uczestnicy Runmageddonu Gdańsk. Wielkimi krokami zbliża się jedna z ostatnich w tym sezonie edycji ekstremalnego biegu z przeszkodami. Zmagania na północy Polski zakończy starcie Runmageddończyków z morskimi trasami i niecodzienną kombinacją przeszkód. Dzięki uprzejmości miasta Gdańsk Uczestnicy będą mogli przeżyć niezapomniane emocje pokonując przeszkody w morzu, na plaży i Parku Reagana.

Kilometrowy spacer z obciążenie, Spacer z pieskiem, a może Flying Monkey? Na zbliżającym się ekstremalnym biegu z przeszkodami w Gdańsku będzie można zmierzyć się z tymi oraz wieloma innym katorżniczymi przeszkodami Runmageddonu.

Uczestnicy staną twarzą w twarz z Multirigiem, czyli trzyczęściową konstrukcją. Jedna z nich, zwana kulki, to koszmar Runmageddończyków. Bardzo niewygodna w trzymaniu powoduje, że dłonie wręcz się z niej ześlizgują.

Sen z powiek spędzi także Kołkosznikov, czyli pionowa ściana, którą należy pokonać przy użyciu jedynie dwóch kołków. Nie lada utrudnienie stanowi fakt, że należy to uczynić rękoma, nie można pomagać sobie nogami.

Nie zabraknie także atrakcji dla fanów wspinaczki – oprócz tradycyjnych ścianek o różnej wysokości, Uczestnicy zmierzą się ze ścianą z łańcuchów, na której liczyć będzie się siła uchwytu. A na amatorów bardziej “przyziemnych” przeszkód czekać będą zasieki prowadzące prosto do morza! Tam spędzą oni trochę czasu, bowiem organizatorzy szykują dla nich kilometrowy spacer z obciążeniem. Wody nie zabraknie także w ukochanej przez wielu Uczestników Lodowej No Frost by Haier, która zmrozi niejednego twardziela.

W Gdańsku do wyboru jest aż 6 formuł tego biegu:

  • Intro (3km +15 przeszkód)
  • Rekrut (6km +30 przeszkód)
  • Classic (12km +50 przeszkód)
  • Kids (1 km +10 przeszkód)
  • Juniora (2km +15 przeszkód)
  • Family (2km +15 przeszkód)

Morski Runmageddon w Trójmieście cieszy się dużą popularnością wśród uczestników. W czerwcu w Gdyni, we wszystkich formułach, pobiegło około 8 tys. osób. Nic dziwnego. To jedna z tych lokalizacji w których po prostu trzeba być.

Po Gdańsku Runmageddon zawita na Kocierz, gdzie m.in. zostanie rozegrana najtrudniejsza formuła Ultra, a sezon 2019 zakończy się Finałem Ligi we Wrocławiu.  Później Runmageddończyków czeka ponad 4-miesięczna przerwa. Nowy sezon otworzy Zimowy Runmageddon Warszawa (29 luty-1 marca 2020).

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

(na podstawie materiału prasowego)

Czytaj także: