Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Zimowy Runmageddon, pierwszy w 2021 roku, zbliża się dużymi krokami. Organizator poinformował Was o wszystkich najważniejszych sprawach związanych z tym biegiem. W tym artykule przeczytasz natomiast o sprawach mniej oczywistych.

[Artykuł aktualizowany 25.02.2021]

Kiedy i gdzie?

Runmageddon zainauguruje sezon biegowy w ostatni weekend lutego (27-28 lutego 2021). Gdzie? Wiadomo, w Twierdzy Modlin! Dokładnie to Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Generała Józefa Bema 200C. Miejscówka jest epicka. Wiemy, bo tam biegaliśmy. Jedna z lepszych runmageddonowych miejscówek. Trasę można poprowadzić na wiele różnych sposobów. W tym wewnątrz budynków. Mury Twierdzy tworzą dodatkowy klimat tego biegu.

Zobacz: Runmageddon 2019 wystartował, bajkowa trasa w Modlinie

 

Powiew wiosny, zapach błota

Zimowy Runmageddon będzie tylko z nazwy. Ten pierwszy w 2021 roku będzie… błotny.

Wg prognoz w czwartek temperatura dobije do 16 °C. Do tego czasu większość zalegającego śniegu się rozpuści. Nie liczylibyśmy jednak na to, że woda z roztopów wyparuje. A nawet gdyby tak się stało to  w piątek ma padać deszcz, więc można więc sobie wyobrazić, jak będzie wyglądała trasa w sobotę. Bajorko… a w nim Wy… przeszkodowe dziki. W niedzielę nie będzie lepiej. Rozdeptana trasa i przelotne opady dostarczą świeżą porcję błota. Dlatego lepiej zabierzcie dobre buty z agresywnym  bieżnikiem.

Zobacz: Wybierasz się na Zimowy Runmageddon? Podpowiadamy jak się ubrać!

 

Zakazy, zakazy…

Runmageddon odbywa się w okresie pandemii, więc jest sporo wymuszonych zakazów i nakazów. I tak nie ma wstępu dla kibiców. Uczestnik może być najwcześniej na 60 minut przed swoim startem, bo wcześniej nie zostanie wpuszczony. Wszyscy uczestnicy będą mieli na wejściu mierzoną temperaturę i będą wypełniali covidowe oświadczenie. Odwołane zostały formuły Kids i Junior.

W weekend prawdopodobnie będzie obowiązywał jeszcze jeden covidowy nakaz. Wszyscy w Polsce będą musieli używać tylko i wyłącznie maseczek. Dlatego w drodze na Runmageddon zasłonięcie twarzy kominem, bandaną czy szalikiem może już grozić mandatem.

 

Prysznice? Jakie prysznice?

Z uwagi na obowiązujące w Polsce obostrzenia w związku z pandemią pryszniców nie będzie. Jeżeli nie chcecie wracać do domu przesiąknięci zapachem Runmageddonu to wrzućcie dodatkowo do plecaka (torby) 2 l wody mineralnej, duży ręczniki z mikrofibry, dezodorant i 2 grube worki na śmieci.

Ręcznikiem zetrzecie brud na sucho, mineralna posłuży do umycia twarzy i innych strategicznych miejsc, dezodorantem częściowo zakamuflujecie zapach błota zmieszany z potem, a do worków zapakujecie cały ten ubłocony majdan. I wtedy już w chwale możecie wracać do domu.

[Update: 25.02.2021] Otrzymaliśmy odpowiedź od organizatorów, że będą wystawione umywalki plenerowe i będą udostępnione 3 pomieszczenia jako przebieralnie.

 

Jedzenie na Runmageddonie, McDonald’s po drodze

Jak dzik pobiega to dzik jest głodny. Na trasie Runmageddonu będzie znajdować się Strefa Rege, a na mecie Melvit będzie serwował ciepły posiłek. Na miejscu będą też Foodtrucki serwujące jedzenie na wynos.

A jak komuś będzie mało to zawsze można wracając z biegu zahaczyć o McDonalda. Najbliższy mieści się 3 km od Twierdzy Modlin, w Nowym Dworze Mazowieckim przy ulicy Warszawskiej 32.

 

Zrób pranie po drodze

Zanim wrócicie do domu z Runmageddonu, żeby opowiadać wszystkim jak było super i wysyłać co pół godziny posty na grupę Runmageddonowe Świry z zapytaniem o zdjęcia z biegu, wcześniej zróbcie pranie. Gdzie? Na samoobsługowej myjni samochodowej!

Rozwieście runmagedonowe ciuchy w myjni na wieszakach do dywaników, ustawcie buty w kącie i dalej za lancę. Za 2 zeta wypłuczecie całe błoto, a za kolejne dwa doprowadzicie ciuchy i buty do stanu, w którym bez obaw będzie można je wrzucić do pralki.

 

Relacja na eXtremalny.PL

Na Zimowy Runmageddon do Modlina wybieramy się również my. Startujemy z relacją live na Facebooku w sobotę 27 lutego około godzinny 08:00. Będziemy transmitować finisz fali Elite, a następnie przeprowadzimy relację z trasy. O godzinie 11:00 będziemy transmitować ceremonię wręczenia nagród serii Elite Rekrut, a kwadrans później ceremonię wręczenia nagród Ligi Runmageddonu by DPD Polska 2020. Będziemy też robić zdjęcia. Bądźcie czujni i uśmiechajcie się do ludzi z aparatem. Fotorelacja z Rekruta ukaże się w niedzielę 28 lutego w portalu eXtremalny.PL.

Zobacz: Fotorelacja z Zimowego Runmageddonu HARDCORE w Warszawie

Fot. FB Runmageddon & eXtremalny.PL

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany