Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W weekend w Runmageddonie w Gdyni wzięło udział około 8 tys. uczestników. To o 20 proc. więcej niż przed rokiem. Tłumy na trasie nie zaskakują. Morski Runmageddon, szczególnie ten wzbogacony o nocną formułę biegu z przeszkodami, to jeden z tych eventów na których po prostu trzeba być.

Pierwszy dzień ekstremalnych zmagań w Gdyni przywitał uczestników gorącem i przedburzową aurą. Rano wystartowała OCR-owa elita. Tuż po nich od 8:00, co kwadrans, swoją ekstremalną przygodę rozpoczynali uczestnicy serii Open, dla których start to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. Tego dnia w Runmageddonie pobiegli też debiutanci, którzy pokonali 3 kilometry i ponad 15 przeszkód. Ich startom towarzyszyło prawdziwe urwanie chmury i rzęsisty deszcz.

W sobotę, z ekstremalnym wyzwaniem zmierzyły się reprezentantki Ekipy Leszka: modelka Osi Ugonoh i trenerka personalna Natalia Tober – NatFit. Dziewczyny pokonały 6 kilometrową formułę Rekrut naszpikowaną 30 przeszkodami. Swoim startem udowodniły przesłanie akcji Lecha Free 0,0%, że jeśli chcesz #możeszwszystko. Potwierdziły, że wystarczy odrobina determinacji i wiary w siebie, by wszystko stało się możliwe. Ważne jest to, żeby próbować.

Pierwszy dzień zakończył się startem formuły Nocny Rekrut, w której wystartowało prawie 500 osób. Runmageddończycy przemierzali po ciemku wody morza, piaski plaży i ścieżki parku Kolibki.

W niedzielę na trasę wybiegli uczestnicy, którzy nie boją się długich dystansów. Ich zadaniem było pokonanie 12-kilometrowego odcinka z 50 przeszkodami. Tego dnia swoją ekstremalną przygodę  miały okazję też przeżyć dzieci i młodzież w wieku 12-15 lat. Mali Runmageddończycy dzielnie pokonywali zieloną trasę i specjalnie dla nich przygotowane przeszkody Runmageddonu.

Podczas gdyńskiego eventu Miasteczko Kibica tętniło życiem, a uczestnicy wydarzenia korzystali z atrakcji przygotowanych przez partnerów biegu. Wypożyczali i testowali rowery Kross, kibicowali startującym ze strefy Lecha Free oraz odpoczywali w strefach Wawel i Redbull. Dzięki partnerowi biegu marce Canon uczestnicy mogli wydrukować sobie pamiątkowe zdjęcie z mety.

W Gdyni tradycyjnie na trasę Runmageddonu wybiegli też najszybsi zawodnicy startujący w serii Elite, którzy sami musieli pokonać wszystkie napotkane przeszkody. Oprócz tych dobrze znanych, jak Pole Dance, Ukośna, Oponeo i Multirig, była zupełnie nowa 3-metrowa ściana oraz inna nowość: Drabinka Ruchoma (w zestawie z Wariatem).

W sobotę elitarni zawodnicy zmierzyli się z Rekrutem, a dzień później z formułą Classic.

Wyniki Runmageddon REKRUT Gdynia (08.06.2019)

Elite Kobiet:

 1. Dorota Gadzińska
 2. Anna Raczyńska
 3. Patrycja Szostek

Elite Mężczyzn:

 1. Sylwester Wilk
 2. Kacper Kąkol
 3. Robert Bandosz

Elite Masters Mężczyzn:

 1. Grzegorz Guz
 2. Ireneusz Sywanycz
 3. Damian Grzegorzyca

Drużynowa Elite:

 1. Husaria Race Team
 2. Baltic Seals
 3. Denisteam

Wyniki Runmageddon CLASSIC Gdynia (09.06.2019)

Elite Kobiet:

 1. Marta Sprawka
 2. Aniela Żukowska
 3. Beata Kuraś

Elite Mężczyzn:

 1. Tomasz Krawczyk
 2. Mateusz Krawiecki
 3. Kacper Kąkol

Elite Masters Mężczyzn:

 1. Dariusz Dalkiewicz
 2. Krzysztof Dykier
 3. Robert Koza

Drużynowa Elite:

 1. Husaria Race Team
 2. xRunners

Runmageddon Gdynia był pierwszym, ale nie ostatnim w tym roku,  morskim ekstremalnym biegiem z przeszkodami. Kolejna edycja zaplanowana jest na koniec września i dzięki gościnności głównego partnera biegu Miasta Gdańsk, odbędzie się w dniach 28-29 września właśnie w Gdańsku.

Najbliższy Runmageddon zaplanowany jest natomiast na 22-23 czerwca w Country Parku „Pod Gajem” w okolicach Poznania. Następnie zawita do Gliwic (6-7 lipca 2019). W sierpniu Runmageddon po raz pierwszy odbędzie się w Szczecinie (3-4 sierpnia), a dwa tygodnie później w Łodzi (17 sierpnia). W ostatni weekend wakacji śmiałkowie z całej Polski będą mieli okazję pobiec w górniczym Runmageddonie Silesia JSA S.A. (30 sierpnia – 1 września). We wrześniu spotkają się z wyzwaniem Runmageddonu Warszawa (14-15 września), a w październiku będą mogli sprawdzić się w Górskim Runmageddonie Kocierz. Wielki Finał Ligi Runmageddonu zaplanowany jest w dniach 19-20 października we Wrocławiu.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

(na podstawie materiału prasowego)

Czytaj także: Rekordowa liczba ubłoconych twarzy! Runmageddon Gdynia zakończony sukcesem! 

3 komentarze

 1. Natalia

  Miód i malina, same plusy! Sa też tak ważne kwestie jak bezpieczeństwo. Zapomieniliście wspomieć o wypadku 12-latka, który spadł z przeszkody i po dziś dzień leży w szpitalu. Organizator nie zadbał o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Przeszkody nie zabepieczone odpowiednio, nawet jesli zdaża się upadek, to dlaczego z takim skutkiem??? Dlaczego strefa pod przeszkodą nie jest odpowiednio zabezpieczona? Strefa dla kibica, stefa chill, drukowanie zdjęć….są jednak ważniejsze kwestie, a mianowicie zdrowie zawodników, tym bardziej dzieci i młodzieży. Ale na co liczyć skoro liczy się tylko liczba startujących… brawo!

  Odpowiedz
  • Redakcja

   Zdrowie uczestników to powinna być sprawa priorytetowa na każdym biegu z przeszkodami.

   Nie znamy tej konkretnej sprawy, dlatego trudno nam się wypowiadać. Nie mniej jednak, jeżeli były zaniedbania po stronie organizatora, to są odpowiednie instytucje i warto to zgłosić.

   Trzymamy kciuki za młodą zawodniczkę. Wracaj do zdrowia!

   Odpowiedz
   • Natalia

    Tak, macie prawo nie znać sprawy.. helikoptery zabierają zawodników na każdym biegu i tak samo przyjeżdza policja…

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany