Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Kąpiele w morzu, tarzanie w piasku, a także dziesiątki katorżniczych przeszkód, tak zapowiada się pierwsza edycja ekstremalnego biegu z przeszkodami Runmageddon w Gdańsku, która odbędzie się w dniach 15-16 września 2018 r. Do wydarzenia zostały jeszcze dwa tygodnia, a gdański event już cieszy się dużą popularnością.

Fani ekstremalnej morskiej przygody szykują już formę do Runmageddonu. Na listach startowych zapisanych jest już ponad 5500 uczestników. W tym 35 procent kobiet i 65 procent mężczyzn. Około 1000 osób to reprezentanci miasta gospodarza – Gdańska. Chcąc wzbudzić ciekawość planujących start uczestników, organizator zdradza lokalizację tras ekstremalnego biegu. Akcja weekendu z Runmageddonem rozgrywać się będzie w Parku Reagana oraz na pobliskiej plaży. W środkowej części parku, tuż przy ulicy Dąbrowszczaków stanie Miasteczko Kibica wraz z liniami startu i mety.

Intro, nocny i dzienny Rekrut oraz Classic

Uczestnicy najkrótszego dystansu Intro biec będą 3 kilometry po terenie parku i pokonają ponad 15 przeszkód. Pokonają pętle z obciążeniem, dywany z opon. Przeciskać się będą przez porodówkę i czołgać pod zasiekami. Sprawdzą umiejętność wspinania się na Ukośną i poczują się jak bohaterowie komiksów, pokonując łańcuchy w X-man’ie.

Startujący w Rekrucie dziennym, jak i nocnym, w formule 6 kilometrów z ponad 30 przeszkodami, na początku ruszą trasą formuły Intro, a następnie pobiegną w stronę plaży i tam czekać ich będzie najdłuższa, bo jednokilometrowa morska przeprawa (!!!). Wbiegną do wody, by pokonać pionowe ścianki, przeczołgają się przez czarne rury zwane jelitami i piaszczyste zasieki. Sprawdzą swoją siłę pokonując pętle z pieskiem, czyli umocowanym na linie kamieniem. Przemoczeni, ze smakiem soli i piasku w ustach wrócą znów na końcówkę trasy Intro, która doprowadzi ich do mety.

Ekstremalna przygoda uczestników Classica (12 km i ponad 50 przeszkód) rozpocznie się podobnie jak kolegów z krótszego dystansu. Jednak ich trasa będzie znacząco dłuższa sięgać będzie aż do terenów Parku Brzeźnieńskich im. Haffnera. Startujący kilkukrotnie wbiegną na plażę i do morza. Czekać ich będzie prawdziwa morska przeprawa oraz głębokie doły. Pokonywać będą skomplikowany gąszcz lin Wdowy, Poręcze Wąskie, Poręcze Szerokie. Wespną się na Wariata, przejdą przez Tybetański Mostek i zdobędą szczyty Komandosa.

Podczas ekstremalnego weekendu w sportowej zabawie będą mogły wziąć udział także dzieci w wieku 4-11 lat, dla których przygotowana zostanie specjalna trasa Runmageddonu Kids. Mali bohaterowie pokonają odcinek 1 kilometra najeżony ponad 10 przeszkodami.

Przeszkodowe debiuty i atrakcje dla kibiców

Swój debiut na Pomorzu będą miały też takie konstrukcje Runmageddonu jak:

  • Flying Monkey – przeszkoda z zawieszonymi drążkami, którą da się pokonać tylko, przeskakując z drążka na drążek za pomocą rąk (więcej o przeszkodzie);
  • Killer Plank – zawieszona poziomo drewniana belka, wzdłuż której Runmageddończyk przemieszcza się tak długo, aż na jej końcu uderzy ręką w dzwonek;
  • Kołkosznikov – imponująca pionowa ściana, którą zdobywa się poprzez wspinaczkę z użyciem kołków. Przeszkodę można pokonać tylko za pomocą rąk.

Przechodnie, rodziny startujących oraz fani ekstremalnej zabawy będą mogli spędzić miło czas w Miasteczku Kibica, w którym nie zabraknie wyzwań dla dorosłych i zabaw dla dzieci. Partner biegu Haier zaprosi do sprawnościowego challenge’u śmiałków, którzy będą mieć ochotę na spacer po równoważni z tosterem na głowie lub wykonanie martwego ciągu z pralką.

Renault zaprosi dzieci do specjalnie dla nich przygotowanej strefy z konkursami.

Samsung umożliwi przetestowanie wirtualnego świata za pomocą okularów VR.

Kubuś przygotuje ulubioną dziecięcą atrakcję – Dmuchaniec, po której mali fani Runmageddonu będą mogli wspinać się, skakać i zjeżdżać.

Łomża zaproponuje obecnym chwilę odpoczynku na leżakach w Strefie Chillout.

(materiał dostarczony przez Runmageddon)

Czytaj także:

  1. Deszczowy Runmageddon Kraków – koszmar dla Elity, dobra zabawa dla pozostałych
  2. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Flying Monkey, ale baliście się zapytać
  3. Kołkosznikov, Weryfikator Marzeń i Flying Monkey czyli nowe przeszkody na Runmageddonie

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany