Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W najbliższy weekend Runmageddon zawita do Warszawy. Ten najpopularniejszy bieg z przeszkodami w Polsce odbędzie się nad Zalewem Bardowskiego.  Na starcie pojawi się wiele znanych nazwisk. Z uwagi na pandemię event zarezerwowany jest tylko dla uczestników i odbywa się na nowych zasadach. 

[Artykuł został zaktualizowany o nowe zasady wejścia na teren zawodów]

W weekend 10-11 października Runmageddon zawita do Warszawy nad Zalew Bardowskiego, na granicy Targówka i Ząbek. Tym samym wróci on tam po 3-letniej nieobecności.

– Ten kto zna tę lokalizację, wie, że Runmageddony nad zalewem obfitują w błoto, czyli to, co lubimy najbardziej. Obiecujemy będzie dużo błota i spektakularne zakończenie biegu. Na koniec, uczestnicy wbiegną do wód zalewu, by za chwilę czołgać się pod zasiekami prowadzącymi na plażę. Będzie ekstremalnie – mówi dyrektor eventu Maciej Baranowski.

Dla dorosłych uczestników Organizatorzy przygotowali formuły Intro, Rekrut, Nocny Rekrut i Classic. Dla młodszych Kids i Junior. Dla całych rodzin natomiast Family.

Sobotnie bieganie rozpocznie się od startu serii Elite w formule Rekrut (6 km i 30 przeszkód). Pierwsze starty odbędą się o godzinie 07:10. Profesjonalni sportowcy pokonają m.in. pętlę z obciążeniem, skomplikowane konstrukcje, doły i wody zalewu, a wszystko po to, by jak najszybciej dobiec do mety i stanąć na podium.

Po fali Elite przyjdzie czas na serie Open, w której udział wezmą odważni fani ekstremalnych wyzwań. Ci, aż do godziny 14:30 sprawdzać się będą na dystansie 6 kilometrów z 30 przeszkodami. Podczas tych startów odbędą się trzy serie specjalne.

  • O godzinie 11:15 pobiegną głodni wycisku debiutanci, którym na trasie pomocną dłoń podadzą, najwytrwalsi i najbardziej życzliwi Runmageddończycy, znani z niecodzienny biegowych kreacji: BoratOCR, Arek Wiśniewski, Jakub Zawistowski, Radek Mostowski i Kamil Kozioł.
  • O godzinie 14:00 odbędą się IV Mistrzostwa Dziennikarzy w Biegach Przeszkodowych. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli reprezentanci takich redakcji jak Radio Zet, TVN, RMF FM, Biegologia.pl.
  • O godzinie 14:30 na lini startu pojawią się uczestnicy specjalnej serii, z której dochód przeznaczony zostanie na zakup wózka dla Artura Świercza, pierwszego Runmageddończyka na kółkach. Gościem serii będzie sam Artur, który w podziękowaniu na mecie osobiście wręczy medale. Startującym na trasie pomoże zwycięzca pierwszej edycji Ninja Warrior Polska – Jakub Zawistowski.

Organizatorzy opublikowali 10 przeszkód, które na pewno pojawią się podczas najbliższego Runmageddonu w Warszawie. Uczestnicy zmierzą się m.in. z Chomikiem, Firemanem, Porodówką ustawioną w wodzie, będą musieli pokonać 3-metrową ściankę, czy podciągnąć się na linie.

 

W sobotę z ekstremalną przygodą zmierzą się także dzieci w wieku 4-11 lat (formuła Kids 1 km, 10 przeszkód) i młodzież 12-15 lat (formuła Junior 2 km, 15 przeszkód) , a także osoby, które zdecydowały się przebiec 3 kilometry z 15 przeszkodami.

Pierwszy dzień warszawskiego Runmageddonu zakończy Nocny Rekrut, czyli bieg o dystansie 6 kilometrów z 30 przeszkodami, który odbywać będzie już po zachodzie słońca. Dlatego konieczne będzie posiadanie latarki czołowej (czołówki).

W niedzielę, na starcie staną osoby, których zadaniem będzie przebiegnięcie 12 kilometrów i pokonanie 50 przeszkód. Na początek wystartują biegacze OCR (seria Elite), a później w godzinach 8:00-12:30 trwać będą starty serii Open.

Tego samego dnia w sportowym wyzwaniu udział będą mogły wziąć dorośli wraz z dziećmi w Runmageddonie Family oraz startujący w formule Rekrut.

Nowe zasady w nowych okolicznościach

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną organizator wprowadził zmiany w organizacji eventu. Na terenie wydarzenia będą mogli przebywać jedynie startujący i pracownicy organizatora. Kibice ekstremalnego sportu będą musieli poczekać na kolejny sezon. Przed wejściem na teren imprezy każdy poddany będzie pomiarowi temperatury ciała. Przy odbiorze pakietu trzeba będzie wypełnić ankietę dotyczącą COVID19. Do momentu startu rekomendowane jest przebywanie w maskach. Ponadto, między seriami wprowadzone zostaną przerwy techniczne służące dezynfekcji przeszkód.

Nowe zasady uczestnictwa znalazły się w Regulaminie Runmageddonu:

Harmonogram Runmageddon Warszawa

Sobota, 10 października 2020:

7:10 – 14:45 REKRUT
10:20 – 13:40 KIDS
16:00 – 17:00 INTRO
15:30 – 15:45 JUNIOR
21:00 – 21:30 NOCNY REKRUT

Niedziela, 11 października 2020

7:30 – 12:30 CLASSIC
10:20 – 13:40 KIDS
13:00 – 16:00 REKRUT
14:00 – 16:30 FAMILY

Dekoracje najszybszych biegaczy startujących w serii Elite będą mieć miejsce w sobotę o godzinie 11:00 (Rekrut) i w niedzielę o godzinie 12:00 (Classic).

[Update 08.10.2020]

Na Runmageddon Warszawa tylko zawodnicy 

Na teren zawodów (do miasteczka biegowego) uczestnicy zostaną wpuszczeni tylko na 60 minut przed swoim startem. Dotyczy to też odbioru pakietów startowych w Biurze Zawodów. Na teren nie zostaną natomiast wpuszczeni kibice i osoby towarzyszące.

Przed wejściem na teren zawodów każdy uczestnik będzie miał mierzoną temperaturę i musi wypełnić ankietę odnośnie COVID19. Jeżeli będzie miał podwyższoną temperaturę lub z ankiety będzie wynikać, że może być potencjalnie chory, nie zostanie wpuszczony.

Zawodnicy, którzy nie będą wpuszczenie na bieg, powinni po zawodach skontaktować się z Organizatorami (mailowo lub przez MS) w celu odebrania vouchera za ten bieg. Voucher będzie na analogiczny bieg w 2021 roku.

Wszyscy zawodnicy są obowiązani bezwzględnie zakrywać usta i nos od momentu wejścia na teren eventu do startu oraz po opuszczeniu strefy mety.

(na podst. mat. pras)

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany