Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W październiku odbędzie się 13 różnych biegów z przeszkodami w całej Polsce. Od Gdyni aż po Ustroń. Wybraliśmy 6 z nich, w których start, naszym zdaniem, warto rozważyć. Zachęcamy też do udziału w pozostałych biegach. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Formoza Challenge Gdynia – jeżeli lubicie biegi w militarnym klimacie, a do tego lubicie morze, to zaplanowana na 3 października Formoza Challenge w Gdyni powinna Wam się spodobać. Organizatorzy przygotowali 6-kilometrową trasę i około 25 przeszkód. Można ją pokonać indywidualnie, drużynowo lub w formule Ultra (biegnie się z atrapą karabinu AK-47 i z obciążonym wojskowym plecakiem).

 

Barbarian Race Ustroń – ostatni w tym roku Barbarian odbędzie się w dniach 8-10 października. W przypadku biegu w Ustroniu, szczególnie dużym wyzwaniem będą formuły Pain (20 km + 60 przeszkód) oraz nowa PEAK28. W przypadku tej ostatniej, wprawdzie na trasie nie będzie przeszkód, ale sam bieg pod górę po stoku o długości 1,6 km, średnim nachyleniu 28 stopni i 450 m przewyższeń, to nie będzie niedzielny spacerek.

Zobacz: PEAK28 – nowa formuła biegu Barbarian Race

 

Bieg Hutnika – 5. edycja Przeszkodowego Biegu Hutnika obędzie się 10 października. Tradycyjnie bieg odbędzie się na terenie działającej Huty ArcelorMittal w Warszawie, co jest największą atrakcją tego biegu. Na zawodników czeka trasa o długości 12 km i około 30 przeszkód. Trasa bardzo zróżnicowana, bo oprócz industrialnych klimatów, będą też hałdy, zielone zaułki i nie powinno zabraknąć błota.

Zobacz: 5 powodów, dla których warto wystartować w przeszkodowym Biegu Hutnika

 

Runmageddon Lesko – to ostatni Runmageddon w sezonie 2021. I już z tego powodu warto się na niego wybrać.

Zobacz: Gorące newsy wprost z siedziby Runmageddonu

 

Bieg Barbarzyńcy – to lokalny bieg w miejscowości Trygort niedaleko Węgorzewa na Mazurach. Zadebiutował on w tym roku i na tyle się spodobał, że 24 października odbędzie się jego druga edycja. Organizatorzy przygotowali trasę o długości 8 km z 40 przeszkodami.

 

Horror Masakrator Jaworzno –  w powyższym zestawieniu były biegi przeszkodowe w klimacie militarnym i industrialnym, to teraz czas na bieg w klimacie Halloween. Taki jest zaplanowany na 30 października Horror Masakrator w Jaworznie. Na biegaczy czeka trasa o długości 6 km z 20 przeszkodami. (zdjęcie: FB Masakrator)

Z końcem października sezon biegów przeszkodowych w Polsce praktycznie się kończy. W listopadzie odbędą się już tylko pojedyncze eventy. Dlatego warto korzystać z okazji i startować.

Kalendarz biegów OCR i zawodów ninja znajdziecie na stronach eXtremalny.PL. A tak przedstawia się aktualna mapa biegów w Polsce:

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany