Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W tym roku Runmageddon Ultra zawita do Leska. To tam będzie okazja się zmierzyć z najcięższą formułą tego biegu przeszkodowego, czyli z 42 kilometrami górzystej trasy i rozstawionymi na niej 140 przeszkodami. Oto co każdy powinien wiedzieć, zanim ruszy na trasę.

(Artykuł zaktualizowany w dniu 21.20.2020 godz. 19:55)

1.  Kiedy, gdzie i o której? – Runnmageddon Ultra to 42 km i 140 przeszkód. W 2020 roku bieg odbędzie się w Lesku (woj. podkarpackie) w sobotę 24 października. Start serii Elite zaplanowany jest na godzinę 07:10 i 07:10. Serie Open będą startować o 08:00, 08:15 i 08:30 07:20 i 07:30. Na chwile obecną (24.09) na listach startowych jest 88 osób.

2.  Ultra czyli 2x Hardcore – podobnie jak w latach poprzednich Ultra to będą 2 pętle na dystansie Hardcore z przepakiem po przebiegnięciu pierwszej pętli.

3.  Limit czasu – łączny limit czasu na pokonanie Ultra to 12 godzin 10 godzin, ale na pokonanie pierwszej pętli jest 4,5 godz. (informacja ta została podana 3 dni przed biegiem). Limity są bardzo przystępne. Nawet jeżeli uwzględnimy, że teren będzie górzysty, a pokonanie przeszkód zajmie trochę czasu. Kto nie zmieści w 4,5-godzinnym limicie, nie zostanie wpuszczony na drugą pętle i będzie musiał zadowolić się medalem za Hardcore’a.

4.  Konieczna czołówka – należy koniecznie mieć czołówkę. Jej posiadanie będzie weryfikowane przed wybiegnięciem na drugą pętle, ale być może wzorem 2019 roku trzeba będzie ją mieć już na starcie. Przy wyborze czołówki należy uwzględnić, że przez cały dzień może padać deszcz. Po drugie, ostatnie osoby będą przekraczać metę o godz. 20:30 (tuż przed upływem limitu czasy), a 24 października słońce zajdzie około 17:30. Dlatego baterie powinny starczyć na minimum 3 godziny.

5.  Punkty regeneracyjne – jak dowiedzieliśmy się u organizatora na trasie Ultra będzie 5 punktów regeneracyjnych, gdzie będzie można się napić i coś zjeść.

6.  Odżywianie – niezależnie od punktów regeneracyjnych warto na trasę zabrać wodę i coś do jedzenia, bo podczas wielogodzinnego biegu spala się duuużo kalorii. Trzeba je systematycznie uzupełniać, żeby “nie zabrakło prądu”. Można trzymać się zasady, że co 40-60 minut należy coś zjeść.

7.  Koszulki – w pakietach na Ultra (i HC) znajdą się koszulki moro Under Armour będą koszulki do wyboru (5 różnych).

8.  Weteran – bieg na dystansie Ultra zalicza się jako Hardcore do Weterana.

9.  Pogoda – w przypadku dystansu Ultra to pogoda jest największą przeszkodą i w dużej mierze ona decyduje o tym, czy uda się ten bieg ukończyć. Już teraz warto przygotowywać się tak, jakby w dniu biegu miało być chłodno i cały dzień miało padać.

10.  Ile osób kończy Ultra? – dużo zależy od pogody. W ubiegłym roku pogoda nie dopisała i bieg ukończyło 44,9 proc. wszystkich startujących, ale już w 2018 pogoda była dobra i było to 73,6 proc. Oczywiście trasa też robi swoje. W 2017 roku było słonecznie, ale trasa była cięższa i na mecie zameldowało się tylko 45,8 proc. startujących.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany