Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Jeden człowiek i najwyższe szczyty Sudetów. Łączny dystans do pokonania to ponad 377 km. I to wszystko zimą!

Trasa biegowa, a na niej trzy szczyty: Ślęża, Śnieżnik, Śnieżka. Dystans ponad 377 km i zimowa próba pokonania go przez jednego człowieka. Takiego morderczego wyzwania podejmie się Daniel Stroinski już na przełomie lutego i marca. W pokonaniu tego imponującego dystansu wspierać go będzie ekipa RMF 4RACING Team.

Daniel Stroiński, zwany żartobliwie „Cichym Zabójcą”, ma na swoim koncie zwycięstwo w Biegu Rzeźnika, dwukrotne zwycięstwo w Runmageddon Sahara oraz wygraną w edycji tego biegu w górach Kaukazu. Wziął udział w wielu biegach górskich czy OCR, podczas których pokazał wyższość nad innymi zawodnikami. Jednak z dystansem liczącym 377 km zmierzy się po raz pierwszy. W ciągu … (nie wiadomo ilu) dni Daniel zamierza pokonać trasę obejmującą tzw. Trójkąt Sudecki, czyli Ślęża-Śnieżka-Śnieżnik-Ślęża, przeznaczając na sen i regenerację tylko godzinę na dobę.

Skąd pomysł na takie wyzwanie?

– Jest to trudne i długie wyzwanie, a nic co łatwe nie cieszy tak bardzo. W sporcie, tak jak i w życiu, czasem trzeba zrobić krok wstecz by później zrobić dwa do przodu. Wyzwanie to traktuję jako przygotowanie do jeszcze trudniejszych, chociażby biegu BUT Challenge (Beskid Ultra Trail) czy GSB (Główny Szlak Beskidzki) – tłumaczy Daniel.

Przez cały czas na trasie biegu będzie mógł liczyć na support ekipy RMF4RT, która zadba o bezpieczeństwo i zaplecze techniczne tego morderczego wyzwania. Dla całej ekipy będzie to przedsięwzięcie, wymagające dużego nakładu energii.

– Jesienią 2020 w czasie jednej z rozmów z Danielem doszliśmy do wniosku, że chcemy wspólnie zrobić projekt, który będzie teoretycznie nierealny do zrealizowania. Tak narodził się pomysł pokonania tego dystansu zimą, w tak trudnych górach. Daniel bardzo szybko podjął wyzwanie, a ja z zespołem postanowiłem zabezpieczyć to niebezpieczne i morderczo trudne zadanie. Wraz z ekipą RMF4RT będziemy asekurować Daniela na trasie, dbać o kwestie żywieniowe, produkować content z tej szalonej akcji. Dla nas, czyli ekipy wsparcia to również będzie piekielnie ciężkie wyzwanie. Podobnie jak Daniel nie liczymy na zbyt dużo snu i odpoczynku. Będziemy przez cały czas towarzyszyć Danielowi na trasie w strefach regeneracji. Będziemy przed nim, obok niego i za nim. Postaramy się w tej akcji wyprodukować jak najlepszy materiał, którym podzielimy się z Wami – mówi Rafał Płuciennik RMF 4RACING Team.

Do projektu przyłączyli się Partnerzy, którzy wspierać będą wydarzenie swoimi technologiami, produktami i sprzętem. Wśród Partnerów wydarzenia znalazły się takie marki jak: Toyota Motor Poland, Tarczyński Protein, Red Bull, Jamar czy sklepbiegacza.pl i B4Sport. Portal eXtremalny.PL objął wydarzenie patronatem medialnym.

Czy ekipie RMF4RT uda się przekroczyć granice wyobraźni? Przekonamy się już na początku marca.

Wydarzenie Przekraczamy Granice Wyobraźni #morderczeWYZWANIEwGÓRACH można znaleźć na Facebooku pod tym linkiem.

(na podst. mat. pras.)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany