Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W tym roku o tytule Mistrza Polski Biegów Przeszkodowych na krótkim dystansie zdecydować mogą sekundy. Dosłownie. To będą widowiskowe i szybkie zawody.

Już w najbliższy weekend (5-6 września) w Rybniku odbędą się III Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych. Nowe zasady wprowadzone przez Międzynarodową Federację Biegów Przeszkodowych (Fédération Internationale de Sports d’Obstacles – FISO) sprawią, że zawody będą bardziej dynamiczne niż w latach ubiegłych. Tylko jedna próba pokonania przeszkody, wymusza bowiem rezygnację z dużych i trudnych do przejścia konstrukcji.

3 km i 20 przeszkód będą mieli do pokonania zawodnicy walczący o tytuł Mistrza Polski Biegów Przeszkodowych 2020 na krótkim dystansie. Podbiegi i odcinki w wodzie, jak poinformowali nas organizatorzy, będą relatywnie krótkie (około 30 metrów). Pogoda w dniu zawodów będzie doba do biegania. Nie będzie padać, ale też rano nie będzie gorąco.

Jeżeli dodamy do tego znaną już listę potencjalnych przeszkód (jeszcze przed zawodami ma zostać opublikowana mapka), to wypada się zgodzić z Organizatorami, że trasa będzie “szybka”. Jak szybka? Zanim o tym, poznajmy kilka faktów:

 

  • 15 min i 37 sek. – tyle potrzebował Jonathan Albon na wywalczenie tytułu Mistrzostwa Świata OCR 2018 na krótkim dystansie (3 km i 24 przeszkody)

 

 

  • 26 min. i 31 sek. – tyle potrzebował Pavel Hrdina na przebiegnięcie dystansu 3 km z przeszkodami i sięgnięcie po tytuł Mistrza Czech 2020 w biegach przeszkodowych na krótkim dystansie

 

To ile czasu będzie potrzebował przyszły Mistrz Polski OCR na wywalczenie tytułu? Stawiamy, że będzie to około 20 minut.

Fot. OCR Polska

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany