W czwarty weekend lipca Runmageddon zawita do czeskiego Harrachova, gdzie wspólnie z Gladiator Race, zorganizuje najbardziej ekstremalny event OCR – bieg przeszkodowy w formule Ultra. To 42 km po górach i 140 przeszkód na trasie. Zebraliśmy najważniejsze informacje o tym wydarzeniu.

Runmageddon Gladiator Race

W dniach 22-23 lipca w czeskim Harrachovie odbędzie się wspólny event organizowany przez Runmageddon i czeski Gladiator Race. Do wyboru oprócz wspomnianej formuły Ultra (42 km +140 przeszkód) są jeszcze formuły Rekrut (6 km + 30 przeszkód), Hardcore (21 km + 70 przeszkód), a także 100-metrowa formuła Games, gdzie do pokonania jest 10 przeszkód.

Dla dzieci organizatorzy przygotowali formuły Kids i Junior (1 km + 10 przeszkód), a dla tych którzy nie lubią przeszkód, ale lubią biegać po górach, Runmageddon pierwszy raz w historii uruchomił formułę Trail. I to w dwóch wersjach: 11 km i 21 km.

Pogoda: słonecznie, ale z możliwymi opadami

Prognozy pogody na weekend 22-23 lipca zapowiadają, że będzie bardzo ciepło. Temperatura ma dochodzić do 26-27 °C. To z pewnością może być spore wyzwanie dla części biegaczy. Szczególnie, jeżeli przejdzie burza, co również zapowiadają prognozy, i przeszkody będą mokre.

Frekwencja

Gladiator Race już na początku miesiąc informował, że liczba zarejestrowanych uczestników na event w Harrachovie sięgnęła 2 tys. I listy startowe szybko się zapełniają. Obecnie na bieg w formule Hardcore zajętych jest już 95 proc. dostępnych miejsc, a w przypadku koronnego dystansu Ultra jest to 86 proc.

Runmageddon Trail

Formuła Trail, czyli bieg bez przeszkód po górach, została przez Runmageddon “odpalona” testowo. I kto wie, czy nie stanie się ona stałym elementem górskich eventów. Na chwilę obecną w przypadku Trail 11 KM zajętych jest 79 proc. miejsc, a w przypadku dłuższego biegu Trail 21 KM jest to 78 proc. miejsc.


Co jeść na trasie Ultra? Ponad 2000 kcal w butelce 0,75l i kilka dodatkowych tipów w bonusie
Runmageddon Gladiator Race Harrachov ULTRA 2021 w liczbach
Runmageddon Gladiator Race ULTRA: 42 km i ponad 2800 m przewyższeń
Jak przygotować się do biegu Spartan Race Ultra?

…więcej artykułów o biegach ULTRA w eXtremalny.PL


Medale

Event w Harrachovie jest wyjątkowy, bo wszyscy startujący w nim Runmageddończycy otrzymają medale według wzoru przygotowanego przez Gladiator Race. Będzie to taki medalowy biały kruk w kolekcji.

Koszulki

W pakietach startowych znajdą się czarno-żółto-białe koszulki z długim rękawem od Smmash. Z przodu mają one logo Runmageddon, a z tyłu Gladiator Race.

Profil trasy, przewyższenia

Profil trasy i przewyższenia dla poszczególnych biegów zostały opublikowane już ponad miesiąc temu. Przypomnijmy, że dla Ultra łączna suma przewyższeń wynosi ponad 2,8 tys. metrów, a dla Hardcore jest to ponad 1,4 metrów.

Limit czasu

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Runmageddonu limit czasu na Ultra to 13,5 godz., z czego na pierwsze okrążenie przeznaczone jest 6 godz. Kto się w nim nie wyrobi, ten nie wybiegnie na drugie okrążenie Ultra.

W przypadku Rekruta limit to 2,5 godz., dla formuły Hardcore – 6 godz., dla Trail 11 KM – 2 godz., a dla Trail 21 KM – 4 godz.

Parking w Harrachovie

Organizatorzy opublikowali mapkę parkingów samochodowych w Harrachovie. Koszt parkingu to 20 zł/dzień i 40 zł za 2 dni. W przypadku kamperów, które mogą zatrzymać się na specjalnie przygotowanym dla nich parkingu, koszt to 100 zł.

Grafiki/zdjęcia: Runmageddon, Gladiator Race, Interia

Przeczytaj także: