Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W 2022 roku Runmageddon Ultra odbędzie się w czwarty weekend lipca w Bielawie u podnóża Gór Sowich. W tym artykule zebraliśmy wszystkie niezbędne informacje, ale też i ciekawostki, które warto znać, zanim wybiegnie się na trasę tego minimum 42-kilometrowego biegu z przeszkodami.

Runmageddon Ultra Bielawa czyli gdzie?

Jedyny Runmageddon na dystansie Ultra, czyli nominalnie 42 km (zwykle trasa jest dłuższa) ze 140 przeszkodami, odbędzie się w sobotę 23 lipca podczas Górskiego Runmageddonu w Górach Sowich (23-24 lipca 2022).

Miasteczko biegowe zlokalizowane jest nad Jeziorem Bielawskim na terenie Camping Sudety, ulica Wysoka 1 w Bielawie. Bielawa leży 30 km od Wałbrzycha, 65 km od Wrocławia, 290 km od Krakowa i 415 km od Warszawy.

 

Rampa Superpohaterów

Na Runmageddonie w Bielawie zadebiutuje nowa przeszkoda. To 4-metrowa Rampa by Marvel obrandowana superbohaterami Marvela. A tak przedstawia się wizualizacja tej konstrukcji:

 

Ultra czyli 2x Hardcore

Podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich, Ultra to będą 2 pętle na dystansie Hardcore z przepakiem po przebiegnięciu pierwszej pętli. Jeżeli biegacz ukończy pierwszą pętlę, ale zrezygnuje z pokonania pętli drugiej, to otrzyma medal tylko za Hardcore’a. Ważna uwaga na koniec: na biegu nie będzie wymagana latarka czołowa.

Ten artykuł również może Cię zainteresować: Runmageddon Ultra: 48,6 km i 1900 m przewyższeń?

 

Ultra pogoda w Bielawie

W tym roku pogoda może być dodatkową przeszkodą dla biegaczy. Aktualna prognoza pogody mówi, że w sobotę 23 lipca będzie bardzo słonecznie, a temperatura sięgnie 25°C. To dość wymagające warunki do biegania. A mogą być jeszcze trudniejsze. Synoptycy ostrzegają, że zgodnie z niektórymi modelami pogodowymi, w okolicach 20 lipca nad Polskę może nadciągnąć fala afrykańskich upałów z temperaturą wyraźnie przekraczającą 30°C.


Jakie przewyższenia na Ultra?

Skoro Ultra będzie w Górach Sowich to trzeba spodziewać się licznych podbiegów i zbiegów. I tych nie zabraknie. Organizator poinformował nas, że suma podejść na pętli Hardcora wyraźnie przekroczy 900 m, czyli na całym Ultra suma przewyższeń dobije do 1900 m. Różnica między najniższym a najwyższym punktem trasy biegu ma sięgnąć prawie 600 m.

 

Jaki limit czasu?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez organizatorów, limit czasu na pokonanie całego Ultra to 11 godzin, ale na pokonanie pierwszej pętli biegacze będą mieli 5 godz. Kto w tym drugim limicie czasu się nie zmieści, będzie musiał zejść z trasy, bo nie zostanie wpuszczony na drugą pętlę.

 


Co jeść na trasie Ultra? Ponad 2000 kcal w butelce 0,75l i kilka dodatkowych tipów w bonusie
Runmageddon Gladiator Race Harrachov ULTRA 2021 w liczbach
7 liczb, które musisz znać, zanim wyruszysz na trasę Runmageddon ULTRA 2018
Jak przygotować się do biegu Spartan Race Ultra?

…więcej artykułów o biegach ULTRA w eXtremalny.PL


 

Jakie koszulki?

Przeszkodowcy startujących zarówno w formule Hardcore by Tarczyński, jak i Ultra, pocisną w nowych koszulkach Gladius od Smmash.

 

Punkty rege na trasie

Łącznie na trasie całego Ultra będzie 5 punktów rege. Biegacze znajdą tam m.in. wodę, izotonik, czekoladę i banany.

 

Ile osób kończy Ultra?

Ultra to najtrudniejsza formuła biegu przeszkodowego organizowanego przez Runmageddon. Tym samym odsetek osób, które nie kończą biegu jest większy niż w innych formułach. Tu jednak bardzo dużo zależy od pogody i pofałdowania trasy. Ostatni Ultra w czeskim Harrachovie ukończyło 59 proc. wszystkich startujących.

 

Specjalny medal za Ultra

Każdy kto ukończy dystans Ultra otrzyma unikalny medal. To jak będzie on się prezentował opisaliśmy w artykule: Runmageddon pokazał medal za Ultra. A tak prezentują się inne ultra-medale! Znajdziecie w nim również zestawienie medali z runmageddonowych Ultra z lat ubiegłych. W tym z odwołanego w 2020 roku biegu Runmageddon Gladiator Racel Ultra w czeskim Libercu.

Grafiki/zdjęcia: Biuro Prasowe Runmageddonu

Przeczytaj także:

Jedna odpowiedź

  1. Michał

    To nie jest jezioro BIELEWSKIE tylko Bielawskie. Od miejscowości Bielawa (nie – Bielewa).

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany