Producenci programu Ninja Warrior uznali, że klasyczna Midoriyama jest zbyt małym wyzwaniem dla zawodników z Australii i postanowili ją maksymalnie utrudnić.

W finale 4. sezonu Australian Ninja Warrior z Górą Mirodiyama zmierzyło się aż 3 zawodników: Charlie Robbins, Zak Stolz i Ben Polson. Wszyscy oni mieli za zadanie wspiąć się na 20-metrową linę w czasie krótszym niż 30 sek. I wszyscy trzej zmieścili się w limicie czasu. Najszybciej zrobił to Polson i on wygrał program.

W nowym sezonie producenci postanowili postawić przed finalistami zdecydowanie większe wyzwanie. Jednak zamiast wydłużyć linę lub obciąć limit czasu, poszli dwa kroki do przodu i sięgnęli po Górę Midoriyama rodem z… Sasuke. W 5. sezonie to będzie 7-metrowa “Wspinaczka przez komin” (Chimney Climb), 7-metrowy “Ruchomy Drążek” (Salmon Ladder) i na końcu 7-metrowa lina (Rope Climb). To układ znany chociażby z 38. sezonu Sasuke (zobacz: Góra Midoriyama w japońskiej edycji bardzo różni się od tej z Ninja Warrior).

Australian Ninja Warrior 2021 startuje 20 czerwca. W programie 200 uczestników, a wśród nich Olivia Vivian i Ben Polson, jedyny australijski zdobywca tytułu “Wojownika Ninja”, będą zmagać się z torem przeszkód i walczyć o główną nagrodę w wysokości 200 tys. dolarów australijskich (około 580 tys. zł).

Fot. screen Channel Nine

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Przeczytaj także: