Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Osiemnaście sportowych wydarzeń w kraju, dwa ekstremalne wyzwania poza granicami Polski i 79 tysięcy startujących tak wygląda podsumowanie tegorocznych osiągnięć najpopularniejszego w Polsce cyklicznego biegu przez przeszkody – Runmageddon.

Rok 2018 przyniósł po raz kolejny wzrost liczby startujących w cyklu ekstremalnych biegów z przeszkodami – Runmageddon. Na jego starcie stanęło 79 000 uczestników. Spośród nich aż 12 000 to dzieci w wieku 4-11 lat, które pokonały Runmageddon Kids oraz młodzież do 15 roku życia startująca w Runmageddon Junior. Natomiast 67 000 to uczestnicy, którzy wzięli udział w formułach Runmageddonu dla dorosłych.

Wśród osób, które w 2018 roku zdecydowały się podjąć sportowe wyzwanie Runmageddonu 60 procent to mężczyźni, zaś 40 procent startujących to kobiety. W stosunku do roku poprzedniego widać wzrost zainteresowania kobiet startem w Runmageddonie. Liczba uczestniczek wzrosła o kilka punktów procentowych.

W 2018 roku najczęściej startującą w ekstremalnym cyklu biegów z przeszkodami grupą wiekową były osoby między 25 a 34 rokiem życia, które stanowiły prawie 50 procent uczestników. Drugą co do wielkości grupą byli reprezentanci przedziału wiekowego 35-44 lata.

W kończącym się roku 33 000 osób zdecydowało się po raz pierwszy podjąć wyzwanie z Runmageddonem i pokonać ten ekstremalny bieg z przeszkodami. Ponad 14 000 osób wystartowało w tegorocznych edycjach więcej niż dwa razy.

W 2018 roku uczestnicy mogli sprawdzić swoją siłę i charakter startując w 5 formułach Runmageddonu. Do wyboru mieli: INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód), HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód) oraz Ultra (42 km i 140 przeszkód).

Największą popularnością wśród startujących cieszył się 6 kilometrowy dystans z ponad 30 przeszkodami. Na przestrzeni roku w formule Rekrut wzięło udział ponad 50 procent Runmageddończyków. Drugą najchętniej wybieraną formułą był dwunastokilometrowy Classic z ponad 50 przeszkodami.

W kończącym się roku odbyło się 18 polskich edycji Runmageddonu oraz pierwszy raz w historii Runmageddonu zorganizowano dwie edycje ekstremalnego biegu poza granicami kraju. Pierwsza z nich odbyła w marcu tego roku na Saharze w Afryce, a druga w górach Kaukazu na pograniczu Europy i Azji.

Wśród polskich eventów największą frekwencję odnotowano podczas dwudniowego majowego Runmageddonu w Garnizonie Modlin pod Warszawą, gdzie łącznie na starcie stanęło ponad 9 000 osób.

Drugim co do liczby uczestników był rozpoczynający sezon wiosenny, weekendowy event na Torze Wyścigów Konnych Partynice we Wrocławiu, gdzie liczba startujących pobiła 8 000. Ponad siedmiotysięczną frekwencją w 2018 roku, cieszyły się również powakacyjne eventy w Krakowie, Gdańsku i w Lesznowoli.

W przyszłym roku organizator największego w Polsce i najbardziej ekstremalnego w Europie cyklicznego biegu przez przeszkody nie zwolni tempa. Zapowiada zorganizowanie kolejnych cieszących się dużą popularnością eventów oraz zachęcanie coraz większej grupy osób do startu w tym kształcącym siłę i charakter sportowym wyzwaniu.

Najbliższy zimowy Runmageddon odbędzie się Garnizonie Modlin pod Warszawą w dniach 16-17 lutego. Kolejnym będzie Runmageddon Sahara zaplanowany na 11-17 marca 2019 roku. Wiosenne Runmageddony rozpocznie wydarzenie w Wrocławiu w dniach 13-14 kwietnia.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon & eXtremalnyPL

(materiał dostarczony przez Runmageddon)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany