Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Długi majowy weekend 2023 zbliża się dużymi krokami. To ostatnia chwila, żeby zaplanować spędzić go aktywnie. Mamy dla Was pięć przeszkodowych propozycji na majówkę i jedno poważne wyzwanie dla Waszych łydek.

W tym roku 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 maja w środę. W efekcie wystarczy jeden dzień urlopu, żeby cieszyć się łącznie aż pięcioma dniami wolnego. A jeżeli ktoś zdecyduje się na 3 dni urlopu, to będzie już miał do dyspozycji dziewięć dni wolnych od 29 kwietnia do 7 maja.

Do długiego majowego weekendu został tylko tydzień. To ostania chwila, żeby zaplanować spędzenie go aktywnie. My oczywiście proponujemy spędzić go na jednym z organizowanych wówczas biegów lub zawodów przeszkodowych w Polsce. Oto co mamy w kalendarzu:

Runmageddon Poznań (29-30 kwietnia 2023)

W weekend 29-30 kwietnia Runmageddon zawita do Poznania. Do wyboru jest 3 formuły dla dorosłych (Intro, Rekrut, Classic) i 3 dla dzieci i całych rodzin (Kids, Junior, Family by Flis). Tradycyjnie poznański Runmageddon odbędzie się na Hipodoromie Wola i będzie mocno błotnisty. Są jeszcze miejsca. Aczkolwiek w przypadku Rekruta trzeba się spieszyć, bo już 86 proc. miejsc jest wykupionych. Aktualnie cena pakietu startowego na formułę Runmageddon Intro to 249 zł, Rekrut 299 zł, a Classic 349 zł.

 

Bieg Centuriona – Zakościele (29 kwietnia 2023)

Ten bieg przeszkodowy wraca po 3-letniej przerwie. To nie jest klasyczne OCR. Owszem będą przeszkody, ale organizatorzy bardziej niż na sportową rywalizację, stawiają na “stworzenie przestrzeni dla rodzin do aktywnego spędzenia czasu”. Do wyboru są dwa “dorosłe” dystanse: 5 km i 10 km. Dla dzieci przygotowano bieg przeszkodowy na dystansie 1 km.

 

WOLFBOX Ninja Challenge Trzcianka (1 maja 2023)

W Święto Pracy organizatorzy biegu Wolf Race OCR zapraszają na zawody przeszkodowe WOLFBOX Ninja Challenge w Trzciance. O zawodach niewiele wiadomo, dlatego po szczegóły odsyłamy do wydarzenia na FB.

 

Furia Wojów – Bitwa o Gród Drengów – Racibórz (3 maja 2023)

W środę 3 maja w Raciborzu odbędzie się kolejna edycja biegu przeszkodowego Furia Wojów. Biegu utrzymanego w średniowiecznym klimacie. Biegacze będą mieli do pokonania 8 km i około 20 przeszkód. Obok biegu głównego organizowany jest bieg dla dzieci na dystansie 1-2 km z minimum 10 przeszkodami.

Zobacz: Furia Wojów – bieg z przeszkodami inny niż wszystkie!

 

II Pancerna Przeprawa Żurawica (3 maja)

3 maja w Żurawicy odbędzie się 2. edycja biegu Pancerna Przeprawa. Dostępne są dwie formuły dla dorosłych: 3 i 5 kilometrów. Organizatorzy zapowiadają ponad 20 przeszkód o różnym stopniu trudności. Będzie też bieg przeszkodowy dla dzieci. W tym przypadku trasa będzie mierzyć 0,5 km.

 

Eliminator – Ustrzyki Dolne (29 kwietnia)

Na koniec mamy dla Was jeszcze jedną propozycję. A właściwie mega wyzwanie dla Waszych nóg. Bieg z jedną przeszkodą, jaką jest stok narciarski o nachyleniu około 20,5 stopnia, pod który trzeba podbiec. I to kilka razy. Mamy oczywiście na myśli bieg Eliminator w Ustrzykach Dolnych, którego jesteśmy patronem medialnym. Bieg odbędzie się 29 kwietnia. Długość pojedynczego etapu to 1250 metrów, a przewyższenie wynosi 256 metrów.

Więcej o Eliminatorze i jego niecodziennej formule, przeczytasz w artykule:  Powrót Eliminatora! Szykuj się na biegową rzeźnię w Bieszczadach.

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany