Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Furia Wojów to jedyny w Polsce bieg z przeszkodami utrzymany w klimacie średniowiecznych wojów. Tych nawiązań do tamtych czasów będzie zresztą więcej, co gwarantuje niezapomniane wrażenia.

W sobotę 3 października pod Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu zostanie rozegrany jedyny w Polsce bieg z przeszkodami w średniowiecznym stylu! Pierwsi zawodnicy ruszą na trasę o godzinie 09:00. O godzinie 17:00 odbędzie się dekoracja zwycięzców.

 

Szczegóły biegu

Furia Wojów to bieg survivalowo-przeszkodowy utrzymany w klimacie średniowiecznych wojów. Uczestnicy będą mieli do pokonania liczącą około 7 km trasę poprowadzoną leśnymi duktami. Na trasie będzie około 20 przeszkód.

Obok biegu dla dorosłych zostanie rozegrany bieg dla dzieci – Furia Wojów Kids. Dzieci wystartują w 5 kategoriach wiekowych: 5-6, 7-8, 9-10, 11-12 i 13-14 lat. Będą oni mieli do pokonania 1-2 km i około 10 przeszkód.

 

Przeszkody

Uczestnicy będą musieli wykazać się celnym okiem strzelając z łuku. Dwie inne przeszkody, których szkice opublikowali Organizatorzy, to “Walkiria Wściekła” i “Odyn”. Obie będą zbite z drewnianych bali. Ta ostatnia będzie przeszkodą finałową, ustawioną tuż przed metą.

 

Unikatowe medale i trofea

Na wszystkich uczestniku biegu na mecie czekać będą medale. Jednak jakże inne od tych, które zwykle dostają biegacze. Medale nawiązują do średniowiecza.

Unikalne również będą puchary, które otrzymają najlepsi zawodnicy. Zostaną one przyznane trójce najlepszych kobiet i mężczyzn, trójce mastersów (40+), jak również trzem najlepszym drużynom (liczony będzie czas najlepszej kobiety i dwójki najlepszych mężczyzn z danej drużyny).

 

Walkiria Wielka

Największym trofeum do zdobycia podczas Furii Wojów będzie jednak “Walkiria Wielka”. Zostanie ona przyznana najliczniejszej drużynie biorącej udział w biegu.

 

Inne atrakcje

Biegowi towarzyszyć będzie szereg innych atrakcji. W sobotę i niedzielę będzie można podejrzeć średniowieczne obozowisko, zaopatrzyć się na tradycyjnych kramach w dawną biżuterię lub wyroby z gliny, skosztować średniowiecznych przysmaków przygotowanych tradycyjnie na ogniu. W niedzielę każdy będzie mógł spróbować swoich sił w grach i zabawach.

 

Koszulki

Średniowieczna oprawa biegu wymaga, żeby również stylistyka koszulek nawiązywała do tej epoki. Koszulki można było osobno dokupić do pakietu startowego.

Zapisy

Na bieg można się jeszcze zapisać w dniu zawodów. Cena pakietu to 120 zł, a w przypadku dzieci 40 zł.

 

Fot. FB Furia Wojów & mat. pras.

Czytaj także: 4 biegi przeszkodowe z klimatem

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany