Znajdziesz tu propozycje 11. różnych prezentów dla biegacza. Staraliśmy się wybrać takie, którymi możesz obdarować nie tylko kogoś mającego hopla na punkcie biegów z przeszkodami, ale również tego kochającego biegi górskie, ultra, czy po prostu kogoś lubiącego sobie rekreacyjnie pobiegać. Co więcej, część z tych prezentów możesz podarować nie tylko z okazji Mikołaja, czy pod choinkę, ale również na inne okazje.

Książka w prezencie… a nawet trzy

Książka jest uniwersalnym prezentem, który można podarować z każdej okazji. “Piotr Hercog. Ultrabiografia” to książkowa nowość. Została wydana jesienią 2019 roku. To autobiografia jednego z najlepszych biegaczy ultra w Polsce. Książka opowiada ciekawą historię życia bohatera. Sama jest też ciekawie napisana. Cena: 33,49 zł.

Fot. Empik

“Urodzeni Biegacze” autorstwa Christophera McDougalla to lektura obowiązkowa dla każdego biegacza. To książka o meksykańskim plemieniu Tarahumara, dla którego długie biegi są elementem życia i egzystencji. Autor przy okazji przedstawia najwybitniejszych biegaczy i najtrudniejsze biegi górskie. Cena: 32,99 zł.

Fot. Empik

W książce “Czas na ultra. Biegi górskie metodą Marcina Świerca” znajdziesz odpowiedź m.in. jak odpowiednio przygotować się do biegów górskich, jak zaplanować trening i na co zwrócić uwagę podczas zawodów. Cena: 44,49 zł.

Fot. Empik

Śmieszny prezent dla biegacza

Śmieszny prezent dla biegacza? Niewątpliwie dla jaj. I to zupełnie poważnie. Męskie bokserki Saxx Kinetic Boxer są zaprojektowane specjalnie dla sportowców. Oprócz wielu zalet, mają Ballpark Pouch, czyli koszyczek na to, co każdy mężczyzna ma najcenniejsze. Cena: 160 zł.

Fot. Saxx, Męska Rzecz

Jeśli nie chcesz mojej zguby to skarpety kup mi luby

Skoro były bokserki, to teraz czas na skarpety. Normalnie zestaw majtki i skarpetki to szczyt nietaktu. Jednak dla miłośników biegów przeszkodowych i ultra to świetny podarunek, który obdarowany z pewnością doceni podczas brodzenia w wodzie i błocie. Jak zwykle wybór jest szeroki. Nasza propozycja to skarpetki Inov-8 Merino High, które wykonane są z wełny owiec merino. Ich podstawową zaletą jest to, że nie chłoną wody, więc po przemoczeniu szybko wysychają. Cena: 61,5 zł (za dwupak).

Fot. Empik

Mocno chwyć prezent

Mocny chwyt, obok szybkiego biegania, to podstawa w biegach z przeszkodami. Drążek rozporowy, na którym można zarówno się podciągać, jak i ćwiczyć chwyt, to doskonały pomysł dla kogoś, kto rozpoczyna swoją przygodę z tymi biegami. Jeżeli jednak taki drążek już jest, to czas pomyśleć o różnych zawiesiach do ćwiczenia chwytu. Różnego rodzaju kule, wałki, spodki, czy sznurki kupicie na AliExpress, Allegro, czy w specjalistycznych sklepach od 60 zł. Jedną z propozycji jest Grip Ball 12 cm. Cena: 130 zł.

Fot. MTidea

PowerBall na mocny chwyt

Chwyt można wzmacniać nie tylko specjalnie go trenując, ale również się bawiąc. Fajnym gadżetem na prezent jest PowerBall. To bezsilnikowe urządzenie, które wprawia się w ruch siłą mięśni. W najprostszej formie kosztuje od 60 zł. Jednak dla lepszej zabawy warto pokusić się o urządzenie z licznikiem i efektami świetlnymi. Kosztuje około 100 zł, ale daje znacznie więcej frajdy. Cena: 100 zł.

Fot. Powerballs

Latarka czołowa Black Diamond

Czołówka jest równie uniwersalnym prezentem co książki: dla każdego i na każdą okazję. Stanowi konieczne wyposażenie każdego biegu ultra. Trzeba ją mieć wybiegając na trasę Nocnego Rekruta podczas Runmageddonu, czy na inny nocny bieg z przeszkodami. Przyda się na wieczorny trening w parku lub lesie. Dobrze ją też mieć na wszelki wypadek w samochodzie.

Wybór latarek czołowych jest bardzo szeroki. Od takich za kilkanaście złoty do tych za kilkaset. Tu polecamy artykuły na ten temat, które zostały opublikowane na łamach eXtremalny.PL. Optymalnym wyborem, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i ceny, jest Black Diamond Cosmo 225. Cena: 150 zł.

Fot. Sport-Shop

Saucony… ale nie buty, tylko rękawiczki

Gdy temperatura na zewnątrz spada, rękawiczki obok czapki, stają się podstawowym elementem stroju biegacza. Są one też dobrym pomysłem na prezent. Szczególnie, że ich wybór jest naprawdę duży, a przedział cenowy szeroki. My postawiliśmy na Saucony Ulti-Mitt. Dzięki dodatkowej wiatro- i wodoodpornej powłoce, można je szybko zmienić ze zwykłych rękawiczek na chłodne dni, na takie w których można biegać podczas mrozu, czy zimnego deszczu. Cena: 150 zł.

Fot. SNsklep

Leginsy SMMASH

Leginsy kompresyjne OCR X z wbudowanymi stuptutami to dobra propozycja na prezent dla ocrowca lub ultrasa właśnie pod choinkę. Są one wykonane w technologii Second Skin, mają właściwości kompresyjne, a wbudowane stuptuty zapobiegną wpadaniu śniegu (lub błota) podczas zimowego treningu lub biegu. Test leginsów znajdziesz na eXtremlany.PL. Cena: 199 zł.

Fot. SMMASH

Wieszak na medale

Biegacz musi mieć buty, spodenki, koszulkę i… wieszak na swoje trofea. I powiedzmy sobie szczerze: każdy dodatkowy wieszak się przyda. Wybór jest szeroki. Wystarczy wejść na Allegro. Ceny zaczynają się od 30 zł. Za 50 zł można już kupić przyzwoity wieszak, którego nie będzie wstyd podarować w prezencie. W sieci ponadto można znaleźć wiele firm, które umożliwiają spersonalizowanie takiego wieszaka. Cena: 50 zł.

Fot. Allegro

 

Czytaj także: Mikołajkowy prezent dla małego ninja