Publikujemy kolejną porcję świeżych wiadomości ze świata biegów przeszkodowych (OCR) i zawodów ninja. W tym artykule przeczytasz m.in. o wynikach biegów, startujących zapisach, ogłoszonych lokalizacjach i cenach pakietów startowych.

Wyniki biegu ARM Race w Gucinie

W sobotę 18 lutego w Gucinie odbyła się pierwsza w 2023 roku edycja biegu przeszkodowego ARM Race (wcześniej Armagedon Active). Była to walentynkowa odsłona tego biegu, dlatego nosiła ona nazwę ARM Race Hardcolove Pary 2023. Biegacze rywalizowali na dystansach 5 i 10 km. Na tym krótszym indywidualnie na najwyższym stopniu podium stanęli Żaneta Konieczna i Konrad Gołębiowski, a na dłuższym Justyna Ławniczak i Mateusz Olichowski.

Pełne wyniki z biegu znajdziecie na tej stronie.

 

Zapisy na Ninja World Cup Europe, ceny pakietów

W poniedziałek 20 lutego o godzinie 18:00 startują zapisy na zawody Ninja World Cup Europe, które odbędą się w Świeciu w województwie kujawsko-pomorskim. Cena pakietu startowego to aż 119 euro (około 566 zł), ale przez pierwsze 24 godziny od uruchomienia zapisów będzie można kupić pakiet startowy w obniżonej cenie 69 euro (około 328 zł). Warto się więc pośpieszyć.

Dla porównania pakiet startowy na odbywające się w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2023 roku zawody Ninja World Cup Asia kosztuje tylko 10 USD (około 45 zł) i 14,50 USD (około 65 zł). Jedynie dla zawodników zagranicznych (spoza Filipin) jest droższy i kosztuje on 50 USD (około 223 zł).

 

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy OCR100

Związek Sportów Przeszkodowych zaprezentował reprezentację Polski, która będzie rywalizowała na torze OCR100 podczas Mistrzostw Europy OCR 2023. W skład reprezentacji wchodzą: Katarzyna Jonaczyk, Paula Kulig, Mariola Latawska, Barbara Knade, Anna Solakiewicz, Partycja Teska, Jakub Zawistowski, Przemysław Jańczuk, Robert Bandosz, Jan Tatarowicz, Piotrek Zabawski i Szymon Ciski.

 

Gladiator Challenge 2023: The Bridge

Jeżeli lubisz szalone wyzwania to 4 czerwca 2023 roku możesz wybrać się do Czech na zawody Gladiator Challenge 2023: The Bridge. Zawody odbywają się w mieście Kralupy nad Vltavou, a polegają na pokonaniu 90 metrowej Wełtawy za pomocą kółek podwieszonych do mostu. Żeby nie było zbyt łatwo to na drugim brzegu rzeki dodatkowo czeka na uczestników jeszcze bonusowe przeszkodowe combo.

Już można się zapisywać na zawody. Cena pakietu startowego to 600 CZK (około 120 zł).

 

Warsztaty OCR w Krakowie

W niedzielę 26 lutego w Krakowie w klubie BF24 GYM odbędą się “Warsztaty OCR: aspekt techniczny i motoryczny”. Warsztaty potrwają 6 godz. Koszt uczestnictwa to 289 zł. Zajęcia poprowadzą: Klaudia Szuba-Łata i Daniel Miska.

 

Runmageddon na stadionie

Runmageddon ogłosił, że kwietniowy bieg odbędzie się na stadionie Tarczyński Arena Wrocław i terenach przyległych do wrocławskiego stadionu. A to oznacza, że jedną z przeszkód będzie bieganie po schodach. W 2022 roku, gdy Runmageddon świętował w tym samym miejscu swoje 8. urodziny, biegacze mieli do pokonania aż 2000 schodów.

 

Przeczytaj także: