Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Siłownie, kluby fitness i baseny w Polsce będą mogły zostać ponownie otwarte od 6 czerwca. Małe biegi prawdopodobnie będzie można organizować już od 30 maja.

Siłownie, kluby fitness, baseny, ale też sale zabaw i parki rozrywki zostaną ponownie otwarte od 6 czerwca – ogłosił w środę 27 maja premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poświęconej IV etapowi odmrażania polskiej gospodarki po epidemii koronawirusa. To o tydzień później niż spodziewała się branża.

Towarzyszący ich otwarciu nowy reżim sanitarny będzie znany wraz z publikacją stosownego rozporządzenia, ale już teraz z całą pewnością można założyć, że wbrew pojawiającym się wcześniej informacjom, po otwarciu będzie można korzystać z szatni i pryszniców (węzła sanitarnego).

Wcześniej, bo już od soboty 30 maja, zniesiony zostanie zakaz zgromadzeń na powietrzu do 150 osób. Nie zostało to wprost powiedziane, ale przyjmując pewną spójność wprowadzanego prawa, dopuszczona również powinna być organizacja imprez sportowych na świeżym powietrzu do 150 osób. W tym małych biegów. Szczególnie, że od najbliższej soboty będzie możliwość organizacji m.in. koncertów plenerowych.

Od 30 maja będzie można też korzystać z siłowni na świeżym powietrzu, placów zabaw, a także z małej infrastruktury leśnej.

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany