Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Poznaliśmy szczegóły trasy Runmageddon Ultra Kocierz. Będzie ciężko. Nawet bardzo ciężko. Przewyższenia duże większe niż podczas Ultra w Myślenicach, wodne przeszkody i niska temperatura sprawiają, że ten bieg będziecie długo pamiętali.

Nie oszukujmy się. 6 października podczas Ultra (ale też i Hardcore’a) na Kocierzu nie będzie miękkiej gry. To będzie twarda przeprawa. Prawdziwe wyzwanie. Dlatego warto wykorzystać te kilka dni, jakie zostało do biegu, na ponowne zaplanowanie startu.

1. Ultra czyli 2x Hardcore – Runmageddon Ultra to nominalnie 42 km i 140 przeszkód. Bieg odbywa się na pętli na dystansie Hardcore’a, którą pokonuje się dwukrotnie. Trasa biegnie szlakami Beskidu Andrychowskiego. Należy być gotowym na to, że będą odcinki poprowadzone korytem górskich potoków. I to nie będzie jedyny kontakt z wodą.

2. Limit czasu – limit na pokonanie całego Ultra to 12 godzin, ale na pokonanie pierwszej pętli (nominalnie 21 km, ale realnie może być więcej) będziecie mieli tylko 5 godz. Kto się nie zmieści w limicie, ten po pierwszej pętli zostanie ściągnięty z trasy i będzie musiał zadowolić się medalem za Hardcore’a.

3. Przewyższenia – suma przewyższeń na Runmageddon Ultra Kocierz to aż 3400 m (1700 m na Hardcore). To nie żart, tylko informacja od Organizatora. Będzie ciężko. Przygotujcie się na mocne górskie bieganie. Dużo mocniejsze niż w Myślenicach, gdzie przewyższenia wynosiły około 2500 m.

[04.10.2019: Z opublikowanego przez Runmageddon profilu trasy wynika, że przewyższenia na Hardcorze wyniosą 1118 m, co oznacza, że na Ultra będzie to jedynie 2236 m. Dziwna sytuacja. Jeszcze 30.09.2019 Runmageddon odpowiedział nam, że będzie to 1700 m i 3400 m.]

4. Przepak – przepak będzie po ukończeniu pierwszej pętli. Zostawiacie go w specjalnym depozycie między metą a startem. W przepaku warto mieć kompletne ubranie na przebranie, jedzenie + izotonik, suplementy i czołówkę. W przepaku nie spędzamy dłużej niż 15 minut.

5. Czołówkalatarka czołowa jest obowiązkowym elementem wyposażenia. Trzeba ją mieć ruszając na drugą pętlę, bo brak oznacza ściągnięcie z trasy. Na Nocnego Rekruta wystarczyła zwykła tania czołówka, ale bieganie w górach po zmroku (słońce zajdzie o 18:13) to już inna bajka. Bezpieczniej zaopatrzyć się w lepszy sprzęt.

6. Pogoda – aktualna prognoza na dzień 6 października dla Andrychowa, mówi o maksymalnie 14°C i zachmurzeniu. Będzie więc chłodno i ponuro. Dobrze też oswoić się z myślą, że może padać. I na taką ewentualność się przygotować. Na trasę warto zabrać folię NRC.

7. Punkty regeneracyjne – na trasie Ultra będzie 5 punktów regeneracyjnych (2 na Hardcore). Znajdziecie tam “ciepłe napoje, pożywienie wysokoenergetyczne oraz tabletki Dextro”.

8. Ile osób kończy Ultra? – w 2018 roku podczas Runmageddon Ultra w Myślenicach, przy bardzo dobrych warunkach pogodowych, bieg ukończyło 73,6 proc. wszystkich startujących. W tym 64,9 proc. zrobiło to w czasie 9-11 godz. W roku 2017 pogoda też była ładna, ale trasa Ultra bardziej wymagająca, a uczestnicy (chyba) mniej przygotowani i bieg ukończyło 45,8 proc. startujących, w tym zaledwie 31,6 proc. kobiet.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany